Kategoria:
Inne
Grupa wiekowa:
Dzieci
Kiedy:
Sobota 11:30 – 13.00
cena:
560 zł za semestr (12 zajęć)

Co będzie dzieje się podczas kursu LEGO® Mindstorms EV3

Program nauczania składa się z trzech głównych części. Każda z nich zawiera kilka projektów. Podczas zajęć pracujemy z dziećmi bazując na najbardziej zaawansowanych pakietach do robotyki czyli zestawach LEGO® Mindstorms EV3. Matematyczny helikopter, saper, pole minowe, sorter kolorowych klocków to tylko kilka z naszych najnowszych instrukcji. Kurs składa się z 12 zajęć, jedna lekcja trwa 90 minut. Każdy z robotów, który powstaje na naszych zajęciach (1 lekcja: 1 robot na parę), zostaje samodzielnie zaprogramowany przez dzieci.

Jeśli Państwa dziecko uczęszczało na nasze zajęcia wakacyjne/zimowe informujemy, że żadne konstrukcje nie powtarzają się podczas warsztatów semestralnych i realizowany jest inny program nauczania. Dzieci kontynuujące naukę na kolejnym etapie realizują analogiczny program na coraz wyższym poziomie.

LEGO® Mindstorms wyposażone są w elementy umożliwiające skonstruowanie robotów, które potrafią poruszać się i wykonywać polecenia: tym razem są to 1 mózg robota, 3 silniki, czujnik ultradźwiękowy, dotyku oraz światła. Graficzne, intuicyjne języki programowania pozwalają nawet najmłodszym dzieciom zgłębiać tajniki programowania oraz poznać strukturę algorytmów. Roboty ożywają dzięki nowemu systemowi czyli specjalnej „kostce”, wyposażonej w 32-bitowy procesor oraz cztery porty wejścia i cztery wyjścia do komunikacji z sensorami (czujnikami) oraz innymi urządzeniami.

Struktura pracy z pakietem projektów inżynierskich naśladuje proces projektowania technicznego używanego przez naukowców i inżynierów w wielu gałęziach przemysłu. Każdy projekt rozpoczyna się od krótkiego wprowadzenia wyjaśniającego zadanie. Efektem końcowym jest stworzona i zaprogramowana konstrukcja, którą dzieci muszą zaprezentować. Cały proces został zaprojektowany w ten sposób, by rozwijać cechy niezbędne w XXI wieku: kreatywne myślenie, umiejętności rozwiązywania problemów i kompetencje komunikacyjne oraz promować pracę grupową.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >