Kategoria:
Inne
Grupa wiekowa:
dzieci
Kiedy:
Sobota, 13:00-14:00
cena:
240 zł/mc

Minecraft to coś więcej niż zwykła gra. To kultowa na całym świecie wirtualna platforma kreatywna. Podczas zajęć dzieci mają za zadanie tworzyć z sześciennych bloków podobnych do klocków LEGO® cały świat – najróżniejsze mapy, budynki dla ruchomych bohaterów. Bohaterowie wędrują po mapach w poszukiwaniu niesamowitych przygód oraz surowców. Z surowców natomiast wytwarzają kolejne nowe materiały oraz narzędzia, które pomagają im tworzyć kolejne coraz bardziej skomplikowane konstrukcje.

Podczas zajęć nauczymy dzieci logicznego myślenia, gospodarowania czasem oraz surowcami, pokażemy jak gra odnosi się do otaczającego na rzeczywistego świata, wykorzystamy Minecrafta przede wszystkim do celów dydaktycznych. Edukując przez zabawę rozwiniemy u dzieci umiejętności z obszaru edukacji polonistycznej, matematycznej, geograficznej oraz przyrodniczej.

Tematy przykładowych 6 lekcji MINECRAFT:

  • Lekcja 1: Architektura w wersji Minecraft
  • Lekcja 2: Pixel Art
  • Lekcja 3: Niesmowite wynalazki
  • Lekcja 4: Rzeźba i malarstwo w wersji Minecraft
  • Lekcja 5: Chrońmy zwierzęta. Gatunki zagrożone wyginięciem
  • Lekcja 6: Chrońmy Ziemię. Sadzimy własne rośliny Lekcja 7: Kodowanie z Minecraft

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język
Skip to content