Grupa wiekowa:
Dorośli
Kiedy:
wtorek 19:30 – 21:00
środa 19:00 – 20:20
cena:
18 zł za jedne zajęcia
Capoeira to brazylijska sztuka walki, charakteryzująca się dynamizmem i płynnością ruchów. Łączy w sobie elementy sztuki walki, tańca, gimnastyki, w rytmie brazylijskiej muzyki. Jej twórcy – afrykańscy niewolnicy pracujący w Brazylii – pod pretekstem tańca trenowali sztukę walki. Niewiele w niej statycznych pozycji, sporo zamaszystych ruchów, przejść i uników.
Zajęcia doskonale wpływają na zwiększenie świadomości swojego ciała oraz pozwalają pracować nad równowagą i koordynacją ruchową. Dzięki temu, każdy w capoeirze znajdzie coś dla siebie. Niezwykle ważny w capoeira jest szacunek dla nauczyciela i osób ćwiczących. Dodatkowym atutem zajęć jest nauka gry na brazylijskich instrumentach (berimbau, pandeiro, ) oraz śpiew w języku portugalskim, co jeszcze lepiej przybliża nas do korzeni tej sztuki walki.
Capoeira to nie tylko kondycja i sprawność fizyczna. To spotkanie z dynamiczną muzyką, tańcem, poznanie widowiskowych technik i elementów akrobacji. To przede wszystkim radość i pasja! Zapraszamy!

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >