DYSKUSYJNY KLUB PRZYJACIÓŁ ZWIERZĄT

Autorki:

  • Natalia Wieliczko (LO Kuronia)
  • Barbara Kopczyńska (CAM Nowolipie)

Pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Przyjaciół Zwierząt odbyło się na platformie ZOOM 9.12.2020. Gościem wolontariuszek była Anna Trybuch, koordynatorka wolontariatu w schronisku Viva w Korabiewicach.

Dowiedzieliśmy się jak funkcjonuje wolontariat w schronisku, w którym przebywają nie tylko psy i koty. Poruszyliśmy również kontrowersyjny temat fikcyjnych schronisk.

W ramach projektu udało się zakupić artykuły dla schroniska w Korabiewicach.

Informacje o następnych spotkaniach klubu pojawią się w repertuarze na stronie WCK.

ZAKSIĄŻKOWANI - DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

Autorki:

  • Alicja Ziółek (WCK)
  • Grażyna Kucharska (CAM Nowolipie)

Pierwsze spotkanie Zaksiążkowanych odbyło się na platformie ZOOM 10.12.2020 – w rocznicę odebrania przez Olgę Tokarczuk literackiej Nagrody Nobla. Alicja Ziółek omawiała z klubowiczami debiutancką powieść noblistki „Podróż ludzi księgi”. W ramach spotkania wywiązała się międzypokoleniowa dyskusja na temat współczesnej roli społecznej kobiety i mężczyzny.

Poniżej prezentacja ze spotkania.

W ramach projektu udało się zakupić książki na kilka najbliższych miesięcy funkcjonowania klubu.

Następną książką omawianą w gronie „Zaksiążkowanych” będzie „Opowieść podręcznej” – rozsławiona przez serial Netfliksa dystopia Margaret Atwood.

Informacje o terminach spotkań pojawią się w repertuarze na stronie WCK oraz na facebookowej grupie: https://www.facebook.com/groups/137856487777507

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

Skip to content