Kategoria:
Grupa wiekowa:
dorośli
Kiedy:
17.10 poniedziałek, 11:00
cena:
wstęp wolny, zapisy przez formularz zgłoszeniowy lub mailowo na kontakt@flaneur.org.pl


Przybliżamy postać i dorobek wybitnego twórcy, Zbigniewa Brodowskiego, autora monumentalnej mozaiki znajdującej się w budynku Polskiego Holdingu Obronnego (dawnych Zakładów Mechanicznych im. Marcelego Nowotki) w Warszawie. Artysta znany jest również z realizacji mozaik na fasadach ambasady Polskiej w Pekinie czy Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie.

Będzie to wyjątkowa okazja żeby zobaczyć i sfotografować na co dzień niedostępną mozaikę, posłuchać o tym, jak takie wielkoformatowe kompozycje powstawały oraz poznać historię stolicy od tej strony. W wydarzeniu weźmie udział Dorota Brodowska, artystka i córka twórcy mozaiki oraz historyk sztuki – varsavianista.

Spotkanie połączone z oprowadzaniem po budynku będzie częścią Europejskich Dni Dziedzictwa. Organizatorzy: Stowarzyszenie Flaneur i Wolskie Centrum Kultury.

Miejsce: Polski Holding Obronny, ul. Fort Wola 22

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język
Skip to content