Kategoria:
Grupa wiekowa:
dorośli
Kiedy:
30.09 czwartek, 17:00
cena:
Wstęp wonly / zapisy


Warsztaty to okazja do zapoznania się z podstawowymi technikami wykorzystywanymi do samodzielnej naprawy ubrań. Pod okiem instruktorki uczestnicy i uczestniczki przećwiczą podstawowe ściegi ręczne, wybrane ozdobne ściegi hafciarskie oraz kreatywne techniki naprawy ubrań.

Porozmawiamy o tym, czy każde ubranie jest warte ratowania, jak nauczyć się rozpoznawać dobrej jakości tkaniny, co zrobić z ubraniami, które już do niczego się nie nadają, oraz jak podstawową umiejętność szycia wykorzystać w eko-życiu. Zachęcamy do przyniesienia własnych ubrań, które wymagają naprawy (przetarte lub rozerwane jeansy, dziurawa/poplamiona bluzka, spódnica z oderwanym podłożeniem, oderwana podszewka itp.). Wykorzystamy je do rozmowy o doborze odpowiedniej techniki do rodzaju uszkodzenia oraz tkaniny, a część z nich naprawimy.

Prowadzenie:
Katarzyna Banul-Wójcikowska vel. @baba_banul
– krawcowa-samouk z ponad 10 letnim stażem, autorka bloga bababanul.pl, propagatorka eko-szycia, pomysłodawczyni instagramowego wyzwania #codoskrawka. Uczy jak szyć z poszanowaniem dla planety oraz dbać o ubrania, by służyły jak najdłużej. Z wykształcenia polonistka, zawodowo koordynuje projekty w organizacji pozarządowej.

Wstęp wolny, obowiązują zapisy: wspoldzielnik@wck-wola.pl

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

Skip to content