Kategoria:
Grupa wiekowa:
dorośli
Kiedy:
14.10 czwartek, 17:00
cena:
Wstęp wolny


W Warszawie funkcjonują dziesiątki małych zakładów naprawczych. Wiele z nich odchodzi jednak w zapomnienie ze względu na przemiany rynku, zaś w zeszłym roku niektórzy nie przetrwali okresu lockdownu. Jak wobec tego możemy wspierać drobnych przedsiębiorców? Czy małe zakłady przetrwają próbę czasu i czy wciąż są użyteczne?

W ramach wydarzenia zastanowimy się wspólnie dlaczego warto naprawiać sprzęty elektryczne i elektroniczne. Jakie przynosi to korzyści, poza zmniejszeniem ilości generowanych odpadów? Gdzie udać się po poradę i czy możliwe jest nauczenie się samodzielnych napraw od zera?Omówimy zagadnienia prawa do naprawy, zjawisko planowego postarzania produktu i dostępu do części zamiennych.

Wydarzenie będzie miało formę dyskusji, w której udział weźmie osoba ze środowiska małych przedsiębiorców oraz przedstawicielka firmy North oferującej części zamienne do sprzętów RTV i AGD, której hasłem jest „Naprawiaj, nie wyrzucaj”. Do dyskusji i zadawania pytań zaprosimy wszystkich uczestników i uczestniczki.

Spotkanie organizowane jest przez Wolskie Centrum Kultury w ramach projektu Współdzielnik. To nowe miejsce na mapie Warszawy w całości poświęcone ekonomii cyrkularnej oraz edukacji ekologicznej i klimatycznej, tworzone w partnerstwie z Wola Park. Mieszkańcy będą mogli się tam spotykać, spędzać wolny czas oraz poszerzać swoją wiedzę i umiejętności związane z życiem w duchu świadomej konsumpcji i zero waste.

Wydarzenie odbywa się w ramach międzynarodowej serii inicjatyw promujących zrównoważoną produkcję i konsumpcję Circular Week 2021. Harmonogram wszystkich wydarzeń dostępny jest na stronie: https://circularweek.org/harmonogram/

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

Skip to content