Kategoria:
Kiedy:
23.10 piątek, 18:00


Wystawa-laboratorium W poszukiwaniu idei osiedla społecznego, jest próbą odpowiedzi na pytanie czy idea osiedla społecznego, stworzona prawie 80 lat temu przez architektkę i teoretyczkę Helenę Syrkus, nadal się broni. W ramach wystawy zapraszamy na jedno z wydarzeń towarzyszących – spotkanie dotyczące sąsiedzkiego współdzielenia.

Chcemy szukać nowych funkcji, jakie powinny pojawić się na współczesnym osiedlu i testować możliwość ich wdrożenia na Woli. Jednym z ważnych trendów jest zachęcanie mieszkańców do dzielenie się między sobą zasobami. Wpływa to pozytywnie na relacje sąsiedzkie, obniża koszty życia mieszkańców i zmniejsza negatywny wpływ na środowisko.

 

Chcemy stworzyć mieszkańcom Woli możliwość wypożyczenia podstawowych narzędzi (np. wiertarka), dzięki którym każdy z nich będzie mógł zrobić drobne prace remontowe w domu bez konieczności kupowania specjalistycznego sprzętu. Z narzędzi będzie można też korzystać na potrzeby działań społecznych realizowanych przez mieszkańców.

Zapraszamy na spotkanie, podczas którego zaplanujemy funkcjonowanie mobilnej skrzynki narzędziowej. Na podstawie wytycznych od mieszkańców przygotujemy ją i ruszymy z wypożyczalnią, która będzie działać przy Wolskim Centrum Kultury.

 

Spotkanie poprowadzi Magda Kubecka z Fundacji Na Miejscu.

Na warsztat obowiązują zapisy. 
Chęć udziału w spotkaniu można zgłaszać drogą mailową (a.kadenaci@wck-wola.pl) lub telefonicznie (735 599 931).

 

Warsztat będzie realizowany przez Fundację Na Miejscu na zlecenie Centrum Komunikacji Społecznej m.st. Warszawy.

 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

Skip to content