Kategoria:
Grupa wiekowa:
Dorośli, Młodzież
Kiedy:
03.04 piątek, 19:00
cena:
Bilety 20/25 zł

🔊Zespół Wieloryb powstaje w 1994 roku w Gdańsku.
Początkowo działa w czteroosobowym składzie jako eksperymentalny projekt muzyków z różnych trójmiejskich formacji. W tym samym roku NAKŁADEM spv-record wydaje pierwszą płytę zatytułowaną „I”.
Wieloryb, jako jeden z pierwszych zespołów industrialnych, zaczyna grać koncerty w kraju i za granicą, grając z takimi wykonawcami jak Jimi Tenor i Pan Sonic. W 1995 roku ukazuje się drugie oficjalne wydawnictwo zespołu, płyta „II”
Aktualną drogą WIELORYBA stał się industrialny rhythmic noise, zainspirowany wszechobecnym rytmem. Od 2011 roku związany z niemiecką wytwórnią HANDS PRODUCTION.
Będzie to premiera nowego albumu WIELORYBA.

Szum miasta, bicie serca, rytm maszyn, tętno…
Równe, miarowe, jednostajne…
Narodziny, ból, sex, śmierć.

https://www.youtube.com/watch?v=sBfi6I9G7PM
https://www.facebook.com/NOISE.WIELORYB/videos/521463368317735/

🔊Dalekie
Dalekie zwrócił na siebie uwagę w połowie 2017 r., kiedy ukazała się jego debiutancka EP “Futurama”, będąca krótką, ale zaskakującą zmianami wątków, elektroniczną mieszanką stylów, między wierszami nawiązującą do IDMowych dokonań Amona Tobina, Clarka czy Flying Lotusa. W ciągu kolejnego roku projekt przedzierał się do świadomości trójmiejskiej publiki za sprawą dobrych recenzji lokalnych mediów, jak i serii koncertów w najważniejszych klubach Trójmiasta. Występy te z założenia są intensywnym doświadczeniem zarówno muzycznym jak i wizualnym. W krótkim czasie Dalekie zyskał szansę by supportować takich producentów jak Nosaj Thing czy Clark.

21 grudnia 2018 roku miała miejsce premiera drugiej EP “Fragments of Fiction”, która została wydana przez nowo powstały trójmiejski label Coastline Northern Cuts. Fragments of Fiction zaczyna się tam, gdzie skończyła się Futurama. Siedem nowych utworów to krótka, szybka i intensywna podróż przez to, co niewygodne i groźne, ale z tych samych względów pociągające. Na szorstkie brzmienie całości składają się przede wszystkim potężne przesterowane basy, rozległe pogłosy oraz wściekle narastające tempo. W efekcie nowe wydawnictwo jest bardziej jednolite i jednocześnie wielowymiarowe. Jest to kolejny krok w kształtowaniu własnego języka a dotychczasowe skojarzenia przestają być już tak oczywiste.
https://dalekie.bandcamp.com/album/fragments-of-fiction

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język