Kategoria:
Grupa wiekowa:
młodzież, dorośli
Kiedy:
25.06 piątek, 19:00

Koncert w ramach IV Festiwalu Od Bikiniarzy do Hipsterów – Wieloryb + Chino!

Zespół Wieloryb powstaje w 1994 roku w Gdańsku. Początkowo działa w czteroosobowym składzie jako eksperymentalny projekt muzyków z różnych trójmiejskich formacji. W tym samym roku NAKŁADEM spv-record wydaje pierwszą płytę zatytułowaną „I”. Wieloryb, jako jeden z pierwszych zespołów industrialnych, zaczyna grać koncerty w kraju i za granicą, grając z takimi wykonawcami jak Jimi Tenor i Pan Sonic. W 1995 roku ukazuje się drugie oficjalne wydawnictwo zespołu, płyta „II”. Aktualną drogą WIELORYBA stał się industrialny rhythmic noise, zainspirowany wszechobecnym rytmem. Od 2011 roku związany z niemiecką wytwórnią HANDS PRODUCTION.
Będzie to premiera nowego albumu WIELORYBA.
Szum miasta, bicie serca, rytm maszyn, tętno…
Równe, miarowe, jednostajne…
Narodziny, ból, sex, śmierć.

Chino – projekt Artura Olesia, producenta, DJ-a, artysty wizualnego oraz współtwórcy (niestety niedziałającego już) Radaru. Chino jest fanem brzmień Rolandów z lat 80-tych a w swojej twórczości odnosi się do acid house’u oraz spuścizny Chicago oraz Detroit. Jego EP-ka “Early Days” ukazała się nakładem prowadzonej przez Jacka Sienkiewicza oficyny Recognition.

Ograniczona ilość miejsc – obowiązuje rejestracja: https://tiny.pl/r3wzt 
Koncert będzie też transmitowany na stronach WCK.

Organizatorzy:
Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych Trzecia Fala
Wolskie Centrum Kultury
Sfinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Wsparcie:
STOART, ZAiKS


W związku z obostrzeniami związanymi z pandemią wirusa COVID-19, każdy uczestnik wydarzenia organizowanego przez Wolskie Centrum Kultury jest zobowiązany do przyniesienia wypełnionego i podpisanego w dniu wydarzenia poniższego oświadczenia:

POBIERZ OŚWIADCZENIE

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

Skip to content