Kategoria:
Grupa wiekowa:
młodzież, dorośli
Kiedy:
18.06 piątek, 20:00

Koncert w ramach IV Festiwalu Od Bikiniarzy do Hipsterów – Wędrowiec!

Muzyka autorska Wędrowca to próba zadomowienia się współczesnej wrażliwości w tradycyjnej muzyce obrzędowej Polski centralnej (głównie Mazowsza oraz Lubelszczyzny) zapisanej przez Oskara Kolberga lub utrwalonej w nagraniach archiwalnych. Jako, że jest to muzyka, która w swoim naturalnym kontekście już nie istnieje, członkowie grupy docierają do niej z pomocą wyobraźni ukształtowanej przez muzykę współczesną (zwłaszcza „minimal music”), doświadczenia teatralne oraz spotkania z muzykantami czy śpiewaczkami starszego pokolenia.

Zespół zdobył I nagrodę w Festiwalu Folkowym „Nowa tradycja” organizowanym przez Polskie Radio (w pierwszym składzie grał Bartosz Niedźwiecki, którego po 2 latach zastąpił Piotr Herda). W latach 2007-08 Wędrowiec koncertował m.in. na Warsztatach Europejskiej Unii Radiowej w Polskim Radiu, w Centrum Sztuki Współczesnej – Zamek Ujazdowski, w Szwecji i Niemczech. W 2010 zespół nagrał materiał na płytę, która ukazała się ostatecznie w Requiem Records jako album CD (2019/2020) oraz jako kaseta w belgijskiej wytwórni Sloow Tapes (2020). W 2020 zespół reaktywował się po dłuższej przerwie i zagrał na festiwalu Radykalna Kultura Polska.

Muzycy Wędrowca biorą udział w zespołach nieco pokrewnych stylistycznie jak Księżyc i Stanisław Golem.

Skład zespołu:
Agata Harz – głos, obiekty
Emilia Herda – głos, piła, bęben, obiekty
Remigiusz Mazur-Hanaj – skrzypce, lira korbowa, obiekty
Piotr Herda – skrzypce, altówka

Ograniczona ilość miejsc – obowiązuje rejestracja: https://tiny.pl/r3wzw  
Koncert będzie też transmitowany na stronach WCK.

Organizatorzy:
Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych Trzecia Fala
Wolskie Centrum Kultury

Sfinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Wsparcie:
STOART, ZAiKS


W związku z obostrzeniami związanymi z pandemią wirusa COVID-19, każdy uczestnik wydarzenia organizowanego przez Wolskie Centrum Kultury jest zobowiązany do przyniesienia wypełnionego i podpisanego w dniu wydarzenia poniższego oświadczenia:

POBIERZ OŚWIADCZENIE

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

Skip to content