Kategoria:
Grupa wiekowa:
seniorzy, dzieci, młodzież, dorośli
Kiedy:
06.08 sobota, 18:00
cena:
wstęp wolny


6 sierpnia (sobota) 18:00
Kamienica pod Zegarem, ul. Chłodna 20

Sara Dragan – skrzypce
Marek Bracha – fortepian

Program:

  • Mieczysław Wajnberg – Sonata nr 5 op.53
  • Maurice Ravel – “Tzigane”
  • Franz Schubert (arr.) Heinrich Wilhelm Ernst – “Erlkönig”

***

Maria Sławek – skrzypce
Marcin Zdunik – wiolonczela
Katarzyna Budnik – altówka
Magdalena Molendowska – sopran
Ania Karpowicz – flet

Program:

  • Mieczysław Wajnberg – Koncert Fletowy nr 1 op.75 – Largo
  • Mieczysław Wajnberg – „Biblia cygańska” op.57 do słów Juliana Tuwima (opracowanie na głos i trio smyczkowe – Maria Sławek)
  • Mieczysław Wajnberg – „Pieśni dziecięce” op.13 do słów Icchoka Lejbusza Pereca (opracowanie na głos i trio smyczkowe – Maria Sławek)

Koncert realizowany jest w ramach Stypendium Artystycznego m.st. Warszawy na 2022 r.

 


Już po raz szósty w imieniu Fundacji Sfera Harmonii serdecznie zapraszamy na cykl mikro-koncertów kameralnych WarszeMuzik!
Od 6 do 28 sierpnia przygotowaliśmy dla Was 8 kameralnych koncertów i 2 spacery po dawnej Dzielnicy Północnej.

W tym roku – tradycyjnie już – usłyszycie dużo muzyki patrona festiwalu Mieczysława Wajnberga oraz innych polskich kompozytorów żydowskiego pochodzenia: Ignacego Friedmana, Aleksandra Tansmana, Andrzeja Czajkowskiego czy Władysława Szpilmana. Nie zabraknie też dzieł wielkich kompozytorów takich jak Ludwig van Beethoven, Maurice Ravel, Franz Schubert czy Gustav Mahler.
Przygotowaliśmy również dwa prawykonania: “Kaddish” Jana Sanejki i “Explorations in Polytonality and Other Musical Wonders. Volume 3” Matthew Shlomowitza – tegorocznego rezydenta festiwalu.
A to wszystko na pięknym dziedzińcu Kamienicy Pod Zegarem przy ul. Chłodnej 20 (soboty) i w przestrzeni Pomnika Umschlagplatz (niedziele). Na finałowy koncert festiwalu zapraszamy Was serdecznie na Plac Defilad.

WSTĘP NA WSZYSTKIE WYDARZENIA JEST WOLNY

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język
Skip to content