Kategoria:
Grupa wiekowa:
seniorzy, młodzież, dorośli
Kiedy:
07.10 środa, 17:00
cena:
Wstęp wolny


Warsztaty na Kole
autorka projektu: Julia Bimer

Ideą projektu jest przeobrażenie istniejącego obiektu garażowego w miejsce aktywizacji społecznej poprzez rozbudowanie go o przestrzenie dodatkowego programu użytkowego. Parterowe obiekty garażowe o niskich walorach estetycznych i ograniczonym przeznaczeniu są obecne w przestrzeniach większości blokowych osiedli. Głównym ruchem projektowym jest wykonanie jednokondygnacyjnej nadbudowy, która stanie się miejscem z potencjałem przestrzeni dla różnego typu działań lokalnych jak warsztaty, pracownie artystyczne czy niewielkie lokale usługowe. Dodatkowym elementem ożywiającym budynek i wykorzystującym szerzej jego potencjał jest stworzenie przestronnego ogrodu na dachu budynku, o charakterze niewielkiego ogrodu społecznego, wypełnionego roślinami doniczkowymi i miejscami do odpoczynku.

Prezentowane prace wychodzą naprzeciw potrzebom tworzenia miejsc wspólnotowych i stanowią próby znalezienia form wpisujących się w zastane otoczenie, podejmując dialog ze szczególną przestrzenią blokowego osiedla na Kole. Projekty powstały w roku akademickim 2019/2020 w Pracowni Projektowania Architektonicznego prowadzonej przez dr. Iwonę Kalenik na Wydziale Architektury Wnętrz w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Wernisaż połączony z publiczną dyskusją tłumaczoną na PJM jest częścią wystawy W poszukiwaniu idei osiedla społecznego.

miejsce: ul. Raszei 7

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język
Skip to content