Kategoria:
Grupa wiekowa:
seniorzy, młodzież, dorośli
Kiedy:
30.09 środa, 17:00
cena:
Wstęp wolny


Coworking na Kole
autorka projektu: Barbara Ziarkowska

Ideą projektu jest nadanie przestrzennej i funkcjonalnej tożsamości miejscu, które przyciąga i intryguje swoimi cechami wizualnymi i użytkową pustką. Celem projektu jest ujarzmienie zastanego ‘placu’ poprzez wpisanie w niego obiektu o wyraźnej funkcji, atrakcyjnej dla najbliższego otoczenia. Budynek o charakterze lekkiego parterowego pawilonu jest częścią zaprojektowanego od nowa placu – ogrodu, przestrzeni publicznej wypełniającej pustkę pomiędzy budynkami. Pawilon to miejsce spotkania i wspólnej pracy, przyciągający mieszkańców domu studenckiego, a dzięki niewielkiej kawiarni dostępnej również od ulicy Księcia Janusza zachęca do odwiedzin przechodniów.

Prezentowane prace wychodzą naprzeciw potrzebom tworzenia miejsc wspólnotowych i stanowią próby znalezienia form wpisujących się w zastane otoczenie, podejmując dialog ze szczególną przestrzenią blokowego osiedla na Kole. Projekty powstały w roku akademickim 2019/2020 w Pracowni Projektowania Architektonicznego prowadzonej przez dr. Iwonę Kalenik na Wydziale Architektury Wnętrz w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Wernisaż połączony z publiczną dyskusją tłumaczoną na PJM jest częścią wystawy W poszukiwaniu idei osiedla społecznego.

miejsce: róg ul. Księcia Janusza i Traktorzystki

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język
Skip to content