Kategoria:
Grupa wiekowa:
seniorzy, młodzież, dorośli
Kiedy:
23.09 środa, 17:00
cena:
Wstęp wolny


Świetlica na Kole
autorka projektu: Patrycja Chojnacka

Ideą projektu jest przywrócenie pamięci nieistniejącego dziś miejsca organizacji kolonii letnich tętniącego przed wojną rozrywką i integracją społeczną, znajdującego się w Lasku na Kole. Projekt jest też uzupełnieniem obecnego programu aktywności zewnętrznych obecnych w Parku im. Księcia Janusza. Głównym założeniem jest stworzenie świetlicy lokalnej połączonej z dużym zadaszonym tarasem zewnętrznym, który zapewni miejsce do różnych aktywności w deszczowe dni i upalne lato. Dodatkowo obiekt wizualnie przymyka i osłania park od strony ruchliwej ulicy, tworząc bardziej kameralne ramy przestrzenne i przyjemne miejsce do odpoczynku.

Prezentowane prace wychodzą naprzeciw potrzebom tworzenia miejsc wspólnotowych i stanowią próby znalezienia form wpisujących się w zastane otoczenie, podejmując dialog ze szczególną przestrzenią blokowego osiedla na Kole. Projekty powstały w roku akademickim 2019/2020 w Pracowni Projektowania Architektonicznego prowadzonej przez dr. Iwonę Kalenik na Wydziale Architektury Wnętrz w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Wernisaż połączony z publiczną dyskusją tłumaczoną na PJM jest częścią wystawy W poszukiwaniu idei osiedla społecznego.

miejsce: Park Księcia Janusza

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język
Skip to content