Kategoria:
Grupa wiekowa:
seniorzy, młodzież, dorośli
Kiedy:
04.08 środa, 18:00


Burmistrz Krzysztof Strzałkowski wraz z Radą i Zarządem Dzielnicy Wola m.st. Warszawy zapraszają na uroczystość nadania nazwy miejscu u zbiegu ulic Wolskiej 58 i Płockiej 21 Skwer Sierpnia 1944 oraz koncert PIEŚNI Z MOJEGO KRAJU – wystąpi Izabela Kniaź z towarzyszeniem Tomasza Śliwińskiego.

Program uroczystości:

  1. Odsłonięcie tablicy z nazwą Skweru
  2. Odsłonięcie ławek pamięci
  3. Koncert

Koncert pieśni patriotycznych i piosenek z okresu międzywojennego, w wykonaniu Izabeli Kniaź z towarzyszeniem Tomasza Śliwińskiego, to spotkanie z historią Polski i wędrówka przez dzieje naszego kraju.
Artyści wykonają tradycyjne utwory i współczesne piosenki z kręgu muzyki rozrywkowej, a także romantyczne i nostalgiczne utwory z okresu 20-lecia międzywojennego.
Na repertuar koncertu złożą się utwory wokalno- instrumentalne takie jak: „Rozkwitały pąki białych róż” M. Kozar- Słobódzkiego, „Dziś do Ciebie przyjść nie mogę” skomponowaną dla członków ruchu oporu na przełomie 1942/43r, „Biały Krzyź” K. Klenczona, czy „Miłość ci wszystko wybaczy” H. Warsa.
__________________________________
4 sierpnia godz. 18.00
Skwer „Sierpnia 1944”
Wstęp wolny

Organizatorzy:
Urząd Dzielnicy Wola,
Wolskie Centrum Kultury
ZGN
Inicjatywa Mieszkańców Skwer „Sierpnia 1944”
______________________________
Izabela Kniaź
Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach Wydziału Wokalno- Aktorskiego. Uczestniczka międzynarodowych kursów mistrzowskich m.in Heleny Łazarskiej w Salzburgu, Matjaza Robavsa w Lublanie. Wielokrotnie występowała podczas znanych Festiwali Muzycznych. Stypendystka Konserwatorium Muzycznego w Treście (Włochy), gdzie doskonaliła swoje umiejętności ze skupieniem na pieśniach neapolitańskich.
Działalność koncertowa Izabeli Kniaź w ostatnich latach obejmuje ponad 100 występów w Polsce i zagranicą (Niemcy, Finlandia, Włochy, Słowenia, Chorwacja), w tym recitale wokalne, koncerty kameralne, gale operowe i operetkowe.

Tomasz Śliwiński
Ukończył Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jest laureatem wielu konkursów. Prowadzi klasę fortepianu i akompaniamentu oraz pełni funkcję kierownika sekcji fortepianu w Zespole Szkół Muzycznych w Sosnowcu. Jeste wykładowcą Akademii Muzycznej w Katowicach.
Posiada bardzo szeroki repertuar, począwszy od muzyki klasycznej, poprzez musical aż do jazzu i muzyki
rozrywkowej.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

Skip to content