Kategoria:
Grupa wiekowa:
młodzież, dorośli
Kiedy:
22.08 niedziela, 15:00
cena:
15 zł

Wspólne mapowanie olfaktorycznego pejzażu ogrodu społecznościowego WCK. Zapachy stanowią ważną część naszej wiedzy o świecie, mimo ich efemerycznej natury. Niewystarczająco doceniane, wirują przez wielopłaszczyznową tkankę miasta, a my rzadko zatrzymujemy się by rozważyć i uwypuklić ich obecność. Zmysł węchu jako jedyny połączony bezpośrednio z mózgiem, potrafi przenieść nas w miejscu i czasie, wywołując w nas liczne emocje i budząc wspomnienia.

Jakie znaczenie i potencjał mają zmysł węchu i świat zapachów? Podczas spotkania poszerzymy naszą wiedzę i spróbujemy scharakteryzować pachnącą okolicę i źródła woni. W ramach eksperymentalnych poszukiwań postaramy się uważnie powąchać ogród i stworzyć jego zapachową mapę.

Katarzyna Korytowska – kompozytorka perfum, absolwentka Wydziału Zarządzania Kulturą Wizualną warszawskiej ASP i Podyplomowych Gender Studies IBL PAN. Zawodowo koncentruje się wokół wspierania ludzi w odkrywaniu ich olfaktorycznych preferencji, prowadzi warsztaty zapachowe i działania artystyczne wokół wąchania. Zainteresowanie światem woni i dźwięku pogłębia współprowadząc cykliczną audycję WĘSZ w Radiu Kapitał. Współzałożycielka i współkuratorka HER Docs Film Festival. Jej praktyki oscylują wokół interdyscyplinarnych form aktywizmu i inicjowania kolektywnych sytuacji, chętnie włącza w niezmysłowe perspektywy.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

Skip to content