Kategoria:
Grupa wiekowa:
Dorośli
Kiedy:
10.10 czwartek, 19:00
cena:
Wstęp wolny


Teatr Sens tworzą uczestniczki zajęć teatralnych w Bemowskim Centrum Kultury. Sześć niezwykłych kobiet, które potrafią wcielić się w każdą postać, przygotowały w tym roku spektakl pt. “Teatr Widmo”. Podczas tego pokazu bawią, wzruszają, jednocześnie poruszając pytanie: po co jest teatr. Aktorki zapraszają do garderoby teatralnej, odsłaniając kulisy pracy scenicznej. Do spektaklu wykorzystano trzy teksty: “Demon teatru”

Bogusława Schaeffera, “Łotrzyce” Agnieszki Osieckiej oraz “Oblężenie Leningradu” José Sanchís Sinisterra.

“Do znudzenia powtarzam przy pracy nad sztuką: tu powinno chodzić o oddanie prawdy. Wiem, chcecie by teraz Was bawił. Co poważniejsi chcą tu przeżyć chwile niezwykle, kiedy świat mimo swoich starań jest beznadziejnie zwykły. Ale to ja rządzę sceną i zawsze będzie mi chodziło o prawdę.”

-B. Schaeffer

Występują:

  • Wiesława Cieślak
  • Krystyna Pokorska
  • Bożena Rosiak
  • Grażyna Rynkiewicz
  • Grażyna Sobczyńska
  • Irena Witan

Reżyseria i opracowanie tekstów: Justyna Gumienna
Muzyka: Krzysztof Gumienny
Ruch sceniczny: Karol Zdańkowski

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język