Kategoria:
Grupa wiekowa:
seniorzy, młodzież, dorośli
Kiedy:
18.09 sobota, 15:00


Przyjdź na wybrane spotkanie promocyjne i poznaj nas i artystki zaangażowane w projekt:

 • 3 września, g. 14:00 / Pamela Bożek
  Wolskie Centrum Kultury, ul. Działdowska 6
 • 10 września, g. 14:00 / Paulina Pankiewicz
  CAM Nowolipie, ul. Nowolipie 25B
 • 18 września, g. 15:00 / Elżbieta Hołoweńko
  Muzeum Sztuki Nowoczesnej, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 22
 • 24 września, g. 14:00 / Barbara Gryka
  Kamienica Międzypokoleniowa CAM, ul. Stalowa 29

________________________________

Tęsknisz za sztuką i budowaniem relacji z innymi ludźmi?
Wsiądź na nasz Kulturalny Tandem!
Szukamy osób, które są zainteresowane tworzeniem miniprojektów w międzypokoleniowych duetach. Doświadczenie nie jest wymagane. Wystarczy pasja i doba energia! Co oferujemy?

 • dobrą zabawę
 • swobodę w wyborze tematu projektu, zgodnego z Twoimi zainteresowaniami
 • 300 zł na realizację swojego pomysłu
  wsparcie eksperckie artystek działających ze społecznościami
 • 6 różnorodnych warsztatów podnoszących kompetencje w obszarze sztuki społecznej
 • warsztaty z zakresu walki ze stereotypami dotyczącymi osób w różnym wieku
 • trening z narzędzi cyfrowych
 • nowe przyjaźnie

Zgłoś się do 25 września 2021:
l.nurzynski@wck-wola.pl, 609 471 494
O wynikach rekrutacji poinformujemy do 30 września.
Działania projektowe:
październik – grudzień 2021
Miejscem spotkań będą placówki Wolskiego Centrum Kultury w rejonie stacji metra Płocka oraz siedziba Centrum Aktywności Międzypokoleniowej Nowolipie przy ul. Nowolipie 25B.
___________________________
Projekt dofinansowano ze środków Funduszu Edukacji Kulturalnej, w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej.
__________________________

ELŻBIETA HOŁOWEŃKO – artystka wszechstronna, społeczniczka, seniorka aktywistka, związana ze środowiskami feministycznymi. W 2018 nominowana do nagrody Superbohaterka Wysokich Obcasów. W Warszawie ukończyła Akademię Sztuk Pięknych Wydział Grafiki (1977). Od 2000 roku ponownie mieszka i pracuje w Warszawie zajmując się malarstwem sztalugowym i ściennym. Tworzy “Zielniki”, cykle portretów i aniołów, maluje meble. Twórczyni cyklu obrazów na betonie dotyczących przemocy w rodzinie pt. „Współuzależniona Miłość” (2007). Prowadziła warsztaty z art-recyklingu dla seniorek/seniorów, dzieci jak też dla niewidomych i niedowidzących. Obecnie uczy malarstwa (indywidualnie) i rysunku (warsztaty dla seniorek i seniorów w Warsztacie Warszawskim i Galerii Metamorfozy, których uwieńczeniem były trzy wystawy: „Po co nam ta Złota Jesień”, „Kolaże pandemiczne” i „Drzewa Życia”). Otrzymała II nagrodę za prace z cyklu „Zielniki” na Ogólnopolskim Festiwalu Miniatury w Centrum Sztuki w Bytomiu (1994). Wraz z Wisławą Szymborską wydała plastyczno-poetycką książkę „Zielniki” – nagroda Książki Roku na Wrocławskich Promocjach Dobrych Książek 2003. Członkini ZPAP – Oddział Warszawa oraz Klubu Seniorek i Seniorów Nowoczesnych. Miłośniczka ludzi i ich działań artystycznych, kocha sztukę ludową i zespół Same Suki. Ulubione instrumenty: skrzypce, suka biłgorajska, złóbcoki, rebab, flet. Uważa, że bez twórczości nie da się żyć, a życie wciąż otwiera przed nami nieustanne możliwości działania.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

Skip to content