Kategoria:
Grupa wiekowa:
seniorzy, dorośli
Kiedy:
24.04 poniedziałek, 19:00
cena:
Wydarzenie bezpłatne, obowiązuje rezerwacja miejs


„Z rzeczy świata tego zostaną tylko dwie, / Dwie tylko: poezja i dobroć… i więcej nic…”

Niech ten cytat z Cypriana Kamila Norwida będzie myślą przewodnią naszych spotkań literackich, które mamy nadzieję na stałe wprowadzić do repertuaru Otwartej Kolonii. Nie odbędzie się to jednak bez Państwa udziału. Przede wszystkim zapraszamy na pierwsze spotkanie literackie, które będzie dedykowane 80. rocznicy powstania w Getcie Warszawskim.

Po drugie zaś zapraszamy do współtworzenia tego cyklu – jesteśmy otwarci na Państwa propozycje repertuarowe. Podczas kwietniowego spotkania zabrzmią wiersze: Irit Amiel, Elizabeth Bishop (przekł. Stanisław Barańczak), Emily Dickinson (przekł. Stanisław Barańczak, Tadeusz Sławek), Zuzanny Ginczanki, Malki Heifetz Tussman (przekł. Karolina Szymaniak), Ireny Klepfisz (przekł. Bella Szwarcman-Czarnota), Racheli H. Korn (przekł. Karolina Szymaniak), Chany Lewin (przekł. Joanna Lisek), Kadii Mołodowskiej (przekł. Joanna Lisek) i Wisławy Szymborskiej. Wiersze Poetek Jidysz pochodzą z tomu „Moja dzika koza” (Wydawnictwo Austeria, 2019). Utwory przeczyta Jadwiga Jankowska-Cieślak – aktorka teatralna i filmowa. Laureatka Nagrody Zbyszka Cybulskiego za rolę w filmie „Trzeba zabić tę miłość” Janusza Morgensterna (1972), Złotej Palmy na Festiwalu w Cannes za kreację w obrazie „Inne spojrzenie” Karola Makka (1982), Złotego Lwa na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni za rolę w „Wezwaniu” Mirosława Dembińskiego (1996) oraz Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł za „Rysę” Michała Rosy (2008). Gra gościnnie na deskach Nowego Teatru, Teatru Ateneum, Teatru Polonia, Teatru Polskiego i TR Warszawa. Wykonanie – Jadwiga Jankowska-Cieślak , Scenariusz – Mateusz Nowak.

Wydarzenie bezpłatne, obowiązuje rezerwacja miejsc – m.nowak@wck-wola.pl lub osobiście w siedzibie Otwartej Kolonii.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język
Skip to content