Kategoria:
Grupa wiekowa:
dorośli, seniorzy, dzieci, młodzież
Kiedy:
01.10 wtorek, 18:00


18:00 – spacer po osiedlu WSM II, zwanym “osiedlem Syrkusów” od nazwiska architektów – Heleny i Szymona. Prowadzenie: dr Piotr Kubkowski – kulturoznawca i historyk kultury, pracownik Instytutu Kultury Polskiej UW. Specjalizuje się m.in. w badaniu kultury miejskiej w ujęciu współczesnym i historycznym. Spacer odbędzie się z asystą dla osób niewidomych i głuchoniewidomych.

Start spaceru: Dom Społeczny Obozowa 85. Mejsce wykładu: podwórko ul. ks. J. Sitnika 4

 

19:15 – wykład nt. osiedli społecznych na przykładzie os. Koło.

Prowadzenie: Aleksandra Kędziorek – kuratorka, krytyczka i historyczka sztuki. Współautorka książek “Archipelag CIAM. Listy Heleny Syrkus.” i “Dom jako forma otwarta. Szumin Hansenów”. “Światłoczuły modernizm” to cykl spacerów obserwacyjnych po modernistycznych osiedlach na Kole i plenerowych wykładów podwórkowych.

Miejsce wykładu: podwórko ul. ks. J. Sitnika 4

 

Projekt jest dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu “Patriotyzm Jutra”.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język
Skip to content