Kategoria:
Grupa wiekowa:
dorośli, młodzież
Kiedy:
28.05 wtorek, 18:00
cena:
Wstęp wolny


Samorządność, solidarność, autonomia – warsztaty zinowe z Wojtkiem Mejorem

Od kiedy istnieje ludzkość istnieją tendencje do tworzenia struktur dominacji i kontroli wykraczających poza obszar relacji sąsiedzkich. Zawsze też istniały grupy, które poszukiwały autonomii i suwerenności zamieszkując niedostępne góry, chowając się w puszczach albo podróżując przez stepy i pustynie. Zapraszamy na warsztaty zinowe podczas których zastanowimy się jak sprawy się mają we współczesności i czy jest jeszcze miejsce na poszukiwanie autonomii od wszędobylskiej machiny państwowej i korporacyjnej. Nasze przemyślenia przelejemy na papier w formie wizualnej. Gwarantujemy pełną swobodę i autonomię ekspresji! 😉

P.S. Ziny to takie czasopisma wydawane własnym sumptem. Zeskanujemy wszystkie powstałe prace i opublikujemy w formie papierowej i w internecie.

Prowadzący:
Wojtek Mejor – interesuje się postwzrostem, kooperatywizmem, suwerennością żywnościową i rolnictwem wspieranym przez społeczność. Zajmuje się też projektowaniem graficznym, sztuką wizualną i edukacją. Prowadził m. in. warsztaty „DrukujemyZin!” na warszawskiej ASP oraz zorganizował dwie serie spotkań pt. „Lato Kooperacji” i „Świetlana przyszłość” w Nowym Teatrze w Warszawie. Należy do kooperatywy spożywczej „Dobrze” i kolektywu „Nyeleni” działającego na rzecz suwerenności żywnościowej. Od kilkunastu lat związany jest z festiwalem sztuki mediów Pixelache w Helsinkach.


Festiwal AWA/UND powstał w wyniku współpracy Wolskiego Centrum Kultury [Centrum Edukacji Historycznej (CEH)] z Instytutem Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język
Skip to content