Kategoria:
Miejsce:
Grupa wiekowa:
dorośli
Kiedy:
27.06 poniedziałek, 18:00
cena:
Wstęp wolny, zapisy


Zapraszamy na spotkanie dotyczące lokalnej historii bogatego życia tanecznego na Woli. Będziemy odtwarzać wspomnienia, snuć opowieści, pokazywać zdjęcia z rodzinnych albumów i kronik, rysować palcem po mapie i tańczyć.
Szczególnie zapraszamy seniorki i seniorów, które i którzy pamiętają taneczne wydarzenia na Woli i chciałyby się swoimi wspomnieniami podzielić z prowadzącą spotkanie – choreografką i tancerką Alicją Czyczel.

Wstęp wolny, zapisy: ludzie@wck-wola.pl lub telefonicznie +48 609 892 494

Alicja Czyczel – choreografka, tancerka, edukatorka. Studiowała choreografię w ICI-CCN w Montpellier we Francji. Choreografie tworzy kolektywnie (“LAGMA” 2020) i solo (“ciało, na głos” 2019). Od maja 2020 roku współtwórczyni Przestrzeni Wspólnej – nieformalnej edukacyjnej inicjatywy skupiającą środowisko nowej choreografii i tańca współczesnego. Performerka w projektach artystki Joanny Piotrowskiej i choreografa Vincenta Dupont. Współpracuje z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie jako edukatorka, publikowała w magazynie o muzyce współczesnej “Glissando”. Alicja Czyczel była stypendystką Młodej Polski 2018 MKDiN, Alternatywnej Akademii Tańca 2018, danceWEB 2019, Kultury w Sieci 2020, Stypendium artystycznego m.st. Warszawy (2021) oraz Stypendium Twórczego Grażyny Kulczyk (Art Stations Foundation).

_________________

Wydarzenie jest częścią obchodów 85-lecia Domu Społecznego Obozowa 85.
Dom Kultury pod adresem Obozowa 85 powstał w 1937 r. jako Dom Społeczny. W czasie okupacji mieściła się tu prowadząca charytatywną działalność Rada Główna Opiekuńcza, która zajmowała się mieszkańcami Koła. Zaraz po wojnie, placówka została przemianowana na Osiedlowy Dom Kultury, a w 1967 r. jej nazwę zmieniono na Dzielnicowy Dom Kultury, który koordynował prace innych placówek.
W 1984 roku Ośrodkowi nadano imię Stefana Żeromskiego, wtedy też przed budynkiem zbudowano pomnik pisarza. Od 2015 r. wszystkie instytucje kulturalne w dzielnicy zostały połączone w Wolskie Centrum Kultury. Od początku naszej działalności aktywnie kreujemy życie kulturalne w dzielnicy Wola.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język
Skip to content