Kategoria:
Grupa wiekowa:
dorośli
Kiedy:
08.04 czwartek, 19:00
cena:
online


Agnieszka Osiecka to postać kultowa, której bogata twórczość literacka i artystyczna na stałe wpisały się do kanonu polskiej kultury. Była kobietą niezwykle wszechstronną, jednak to teksty piosenek jej autorstwa obdarzone zostały szczególną estymą, zapewniając nieśmiertelność jej wyjątkowej postaci. Piosenki te do dziś cieszą się niegasnącą popularnością, budzą zachwyt i wzruszają do łez –zarówno wykonawców, jak i słuchaczy.
Zespół Sentido w swoim wyjątkowym projekcie muzycznym „Osiecka –Orientalnie”, sięga do tej niezwykłej twórczości, czerpiąc z niej to, co najlepsze i dzieląc się swoją wrażliwością, odczytuje ją na nowo. Dzięki wykorzystaniu koncertowego akordeonu, aksamitnego brzmienia wokalu i kurdyjskich instrumentów perkusyjnych oraz autorskich aranżacji, artyści zespołu Sentido ubierają znane i lubiane utwory w orientalny płaszcz muzyczny, nadając im nietuzinkowy styl, świeżą jakość oraz nową duszę. W programie m.in.: „Chwalmy Pana”, „Niech żyje bal”, „Miasteczko cud”, „Nie żałuję”, „Weselne dzieci”, „Konie”, „Oczy tej małej”.

Koncert w wykonaniu zespołu Sentido w składzie:

Kaja Mianowana–wokal
Arad Emamgholi–daf, tombak
Piotr Kopietz–akordeon,aranżacje, kierownictwo artystyczne

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

Skip to content