Kategoria:
Kiedy:
14.04 środa, 14:00


Zapraszamy na cykl spotkań podróżniczych po pięknym świecie z Dorotą Chojnowską. Autorka bloga Ale Piękny Świat (AlePieknySwiat.pl) zabierze cię w rewiry rzadko odwiedzane przez turystów i opowie o rzeczach nieuchwytnych dla szkiełka i oka.

Szamani, duchy i czary

Na spotkaniach spojrzymy na podróże z nieco innej perspektywy. Nie będziemy się zatrzymywać w jednym miejscu, lecz pomkniemy przez świat duchów, szamanów, przedmiotów o magicznym znaczeniu. Bo w podróżach w ogóle jest magia, czasem dosłowna, a czasem ukryta za zasłoną symboli, wrażeń i rozmów z napotkanymi po drodze ludźmi. Jak uchwycić to piękno, jak je utrwalić i opisać? O tym wszystkim porozmawiamy podczas spotkań. Dorota w tej chwili pisze książkę o jednym ze swoich ulubionych miejsc na ziemi, czyli o Gwatemali.Szamanizm stał się modny. Rytuały szamańskie można zamówić sobie przez internet. Ale tylko ci, którzy od pokoleń funkcjonują w świecie przepełnionym duchami potrafią odróżnić usługę turystyczną od prawdziwej. O tym też porozmawiasz z Dorotą. Podczas spotkania zabierze cię do Gwatemali, Meksyku i Kazachstanu. Tam poznasz Maximona, Santa Muerte, Aluxes i Don Gabryiela, właściciela temazcalu, czyli świętej łaźni i cenotu, czyli świętej studni. Posłuchasz również melodii zagranej na kobyzie – kazachskim instrumencie, którego kształt odzwierciedla szamańskie drzewo życia, a muzyka łączy światy podziemia, ziemi i nieba.

Podczas spotkania Dorota powie ci, jacy są szamani, co ich łączy, co dzieli. Dowiesz się też jak szukać tego prawdziwego i po czym poznać turystyczną „podróbkę”. Na zakończenie odwiedzisz jedną z centralnoazjatyckich stolic zbudowaną zgodnie z szamańską wizją uniwersum.

Na zachętę praktyczny artykuł o duchach z Bloga Doroty. 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

Skip to content