Kategoria:
Kiedy:
08.08 sobota, 20:00
cena:
KONCERT ODWOŁANY


Muzyczny projekt Ygora Przebindowskiego. To płyta z muzyką do „nienakręconego filmu”, „pamiętnik” o Powstaniu Warszawskim, “wyrwane kartki z kalendarza”, które stały się inspiracją do napisania muzycznych tematów. Tytuły poszczególnych utworów to wybrane i opowiedziane na nowo tragiczne dni walczącej stolicy. Melodie jakby z tamtych czasów, liryczne zaśpiewy skrzypiec, energiczne piruety trąbki, snujący się kontrabas, podróż przez improwizację w tamte czasy… Jest także jedna piosenka pt. „Ideały”.
Płyta zawiera 11 utworów w stylistyce filmowej, opartych na ciepłych brzmieniach żywych instrumentów, znakomici polscy artyści biorący udział w projekcie, siedemnastu muzyków, czołówka polskiego jazzu, klasyki, popu, m.in. Paweł Kaczmarczyk, Dawid Lubowicz – Atom String Quartet, Robert Cichy, Marcin Januszkiewicz… Płyta została nagrana i zrealizowana w Polsce i Austrii, gwarantuje wspaniałą jakość i szlachetne niepowtarzalne brzmienie. Patronat nad płytą objęło Muzeum Powstania Warszawskiego.

Igor “Ygor” Przebindowski – muzyk, kompozytor, producent. Absolwent AM Instytut Jazzu w Katowicach. Autor muzyki teatralnej i filmowej. Na stałe współpracuje z reżyserką Agnieszką Glińską i Teatrem Dramatycznym. W latach 2007-2014 realizator i współtwórca wielu projektów muzycznych, m.in. produkcja, do której stworzył muzykę, nosi tytuł ,,Brajlem” Kamili Kraus, wydana w październiku 2010 r. przez Wydawnictwo Luna. W 2011 roku był producentem płyt Jarka Wasika i Haliny Mlynkovej. Autor muzyki do spektakli teatralnych: “The Glass Menagerie”, “Pippi pończoszanka”, “Wiedźmy”, “Lulu na moście”, “20-lecie wolnej Polski”, “Kubuś fatalista i jego pan”, “Pętla”, “Antoine”, “Iluzje”, ”Anna Karenina”, Sąd Ostateczny”, ”Oleanna”. Na stałe współpracuje z teatrami: Studio, Dramatycznym i na Woli w Warszawie.
Autor muzyki do filmów m.in.:
“Obok”, “Dotknięcie”, “Interno”, “Chwila”, “Lunatycy”, “Zwykła historia”.
Muzyka do serialu TVN „Mąż czy nie mąż”.
Pracuje i współpracował z takimi artystami jak: Edyta Geppert, Halina Mlynkova, Kasia Klich, Martyna Jakubowicz, Reni Jusis, Michał Urbaniak, Robert Amirian, Ania Dąbrowska, Kasia Groniec, Anita Lipnicka, Grzech Piotrowski, Sambor Dudziński. Od 18 lat współpracuje z programem talk-show “Kuba Wojewódzki” gdzie odpowiedzialny jest za oprawę muzyczną programu.

 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język
Skip to content