Kategoria:
Warsztaty
Grupa wiekowa:
Dorośli, Młodzież
Kiedy:
09.12 niedziela, 17:00
cena:
Wstęp wolny

TRENING FUNKCJONALNY

Warsztat dla kobiet: 15+

Prowadzenie: Agnieszka Kryst

Funkcjonalizm to kierunek w architekturze, urbanistyce i sztuce użytkowej, którego głównym założeniem było wysunięcie na plan pierwszy funkcji i uzależnienie od niej zarówno elementów technicznych (materiał, konstrukcja), jak i wizji estetycznej (forma). Główną tezą funkcjonalizmu była idea ‘czystej architektury’, wolnej od subiektywizmu i tradycjonalizmu.

W ramach warsztatu skupimy się na zagadnieniach związanych z funkcjonalizmem w ruchu. Przestrzeń i jej architektura posłużą nam za inspirację i bodziec do wytwarzania ruchu. Materiałem przez nas używanym będą nasze ciała, a jakość ruchu wypracowana poprzez wspólna praktykę, poprowadzi nas w stronę ruchowej ‚czystej formy’. Zbadamy jak bardzo funkcjonalne, a jednocześnie swobodne i organiczne mogą być nasze wprawione w ruch ciała w relacji do przestrzeni i w relacji do innych.

Skupiając się na wspólnej praktyce czystości i precyzji ruchu odejdziemy od subiektywizmu, nadając naszym ciałom sprawczość i dając im narzędzia do świadomej emancypacji oraz przyjemności w ruchu.

Terminy:

  • 18 listopada – 17:00 -19:30 warsztat (Działdowska 6)
  • 25 listopada – 18:30 – 20:30 warsztat (Działdowska 6)
  • 2 grudnia – 17:00 – 19:30 warsztat (Obozowa 85, w przestrzeni wystawy)
  • 9 grudnia – 17:00 – 19:30 warsztat (Obozowa 85, w przestrzeni wystawy)

Wstęp wolny. Zapisy d.kalita@wck-wola.pl

Warsztaty mają formułę otwartą. W każdy momencie można do nich dołączyć

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >