Kategoria:
Grupa wiekowa:
seniorzy, dzieci, młodzież, dorośli
Kiedy:
14.05 sobota, 19:00
cena:
Wstęp wolny


,,W fotografii musi być pokazana prawda, ówczesności, czy przestrzeni, czy miasta, czy miejsca, czy ulicy. Musi być pokazana prawda, a w tej prawdzie musi być pokazany też człowiek, koniecznie, bez tego będzie niepełna…
Fotografię robimy po to aby zatrzymać coś w czasie”.

Zbyszko Siemaszko

 

Wystawa PASJA FOTOGRAFII poświęcona wybitnemu fotografikowi, który dokumentował powstającą z gruzów Warszawę. Wykonał ponad 10000 zdjęć odbudowującej się stolicy.

Zbyszko Siemaszko jako dziecko grał na fortepianie, a jego matka Tatiana marzyła o karierze pianisty dla swojego syna. Mały Zbyszek podglądając przez dziurkę od klucza pracę swojego ojca Leonarda, również wybitnego fotografa, ucznia Jana Bułhaka zakochał się w fotografii, która stała się pasją jego życia.

Na wystawie będą prezentowane zdjęcia autorstwa Zbyszka Siemaszki z rożnych okresów. Wszystko w otoczeniu starych aparatów fotograficznych, z których część należała do fotografa.

Wystawa PASJA FOTOGRAFII
14.05-30.06. 2022

Wystawa zorganizowana w ramach Festiwalu Hipolita i Ludwiki przez Stowarzyszenie Mieszkańców i Przyjaciół Kolonii Wawelberga we współpracy z Wolskim Centrum Kultury.
Kuratorzy: Ewa Chybowska, Andrzej Chybowski
Produkcja: Artur Eneasz Trojanek

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

Skip to content