Kategoria:
Grupa wiekowa:
seniorzy, dzieci, młodzież, dorośli
Kiedy:
15.05 sobota, 18:30


W 121. rocznicę urodzin Heleny Syrkus architektki mocno zaangażowanej w odbudowę Stolicy zapraszamy na spacer po osiedlu Koło w poszukiwaniu idei osiedla społecznego i odzyskiwaną kolację urodzinową w plenerze, przy Uśmiechu Heleny – budynku ikonie, wyprzedającej swój czas, śmiałej wizji powojennego modernizmu. Jednej z pierwszych inwestycji odbudowującej się Warszawy.
Spacer zaczniemy od wystawy Muzeum Szklanych Domów przy ul. Obozowej 85 a zakończymy plenerową odzyskiwaną kolacją przy świecach, podczas której porozmawiamy o idei osiedla społecznego, której autorką była Helena Syrkus.

Postać Heleny Syrkus przybliży nam historyczka sztuki i architektury, ​współredaktorka książek „Archipelag CIAM. Listy Heleny Syrkus” Aleksandra Kędziorek.

Zapisy: wystawy@wck-wola.pl

(W przypadku braku możliwości organizacji wydarzenia stacjonarnie:
Zostanie udostępnione online na YT nagranie spacerów peryskopowych 360 stopni. Do nocy muzeów będziemy mieć 4 odcinki co w sumie da około 20 minut. Termin i godziny nie ulegają zmianie).

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

Skip to content