Kategoria:
Grupa wiekowa:
dzieci, dorośli
Kiedy:
16.10 piątek, 20:00
cena:
on-line


DobraMOC to cykl czterech słuchowisk kierowanych zarówno do dorosłych jak i dzieci, które ukażą sie cyklicznie w piątkowe wieczory października. Każde z nich to 15-20 minutowa opowieść okraszona bogatym pejzażem dźwiękowym, łączącym w sobie elementy field recordingu, brzmienia różnych instrumentów i efektów ich elektronicznych przetworzeń.

Projekt jest artystyczno-animacyjną odpowiedzią na pojawiającą się potrzebę wyciszenia, relaksu i odpoczynku od przytłoczenia spowodowanego przeniesieniem wielu sfer życia – pracy, kontaktów towarzyskich, rozwoju, edukacji i rozrywki – do świata obrazów wirtualnych.

Projekt realizowany w ramach stypendium Minsitra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – “Kultura w sieci”.

Baśń powietrza, pt. “Strzybóg i dwaj bracia”

Strzybóg, pan wiatru i powietrza pędzi przez świat, ludzie nazywają go królem wolności, gdyż robi co chce i nikt nie ma nad nim panowania. Potrafi być czuły i delikatnie poruszać liści na drzewie, umie też wywołać straszliwy huragan i tornado. Jest dość zmienny i kapryśny i nikt nie może nad nim zapanować do czasu, aż spotyka w lesie płaczącą dziewczynę i składa jej pewną obietnicę.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

Skip to content