Kategoria:
Grupa wiekowa:
Dorośli, Seniorzy, Młodzież
Kiedy:
27.06 czwartek, 17:00
cena:
Wstęp wolny


Archiwalne zdjęcia zebrane w Społecznym Archiwum Warszawy pokazują jak stolica zmieniła się w XX wieku. Widzimy mieszkańców miasta na ulicach, placach czy w parkach, a także to na co rzadziej zwracamy uwagę: jezdnie, chodniki, latarnie, budki telefoniczne, tablice reklamowe, przystanki komunikacji miejskiej czy ogrodzenia. Podczas wykładu dowiemy się jak znajomość małej architektury jest przydatna w identyfikowaniu i datowaniu archiwalnych fotografii. Przyjrzymy się też Woli i jej przekształceniom po 1989 r. Spojrzymy na fotografie m.in. ulic Wolskiej i Kasprzaka. Początek wykładu o 18:00. Prowadzenie: Krzysztof Olszak. Dodatkowo od godz. 17.00 będzie możliwość przekazania i zeskanowania archiwalnych zdjęć Warszawy w ramach projektu Społeczne Archiwum Warszawy.

Projekt jest realizowany od 2016 roku. Organizatorzy: Stowarzyszenie Masław i inicjatywa Tu Było, Tu Stało. Więcej informacji: http://www.tubylotustalo.pl/spoleczne-archiwum.

(fot. Tomasz Smoliński)

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język