Kategoria:
Grupa wiekowa:
młodzież, dorośli
Kiedy:
08.02 wtorek, 18:00
cena:
wstęp wolny


Zapraszamy na pokazy spacerów w technice 360° towarzyszących wystawie „W poszukiwaniu idei osiedla społecznego”. Nagrania prezentują miejsca nawiązujące do wspomnień mieszkańców i mieszkanek Koła. Autorem spacerów jest artysta sztuk wizualnych Mateusz Kowalczyk.

Obrazy przestrzeni z jednej strony mają walor dokumentacyjny, z drugiej są nośnikiem nowych interpretacji. Wśród miejsc wybranych do nagrań peryskopowych dużą częścią są takie, które były w przeszłości używane w inny sposób, niż współcześnie: część ich funkcji zniknęła lub uległa dużej modyfikacji. Odmienne współcześnie doświadczenie przestrzeni, dostępne tylko w pamięci mieszkańców i mieszkanek, zostało „przefiltrowane” przez spojrzenie artysty Mateusza Kowalczyka i jego osobistą relację z miejscem. Elementem nagrań są trójwymiarowe obiekty, często artystyczne, które budują dodatkowe znaczenia i interpretacje.

Oprócz spacerów zobaczyć też będzie można fragmenty pozostałych prac VR, powstałych w ramach Laboratorium, w tym koncertów z cyklu Fali dźwięku: Blokowiska, Chryste Panie i Szamana Polski.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

Skip to content