Kategoria:
Grupa wiekowa:
Dzieci
Kiedy:
18.05 sobota, 12:00
cena:
bilety 10 zł,

„Kukaj kukawko” Zapraszamy na interaktywny koncert z polską muzyką tradycyjną graną na żywo! Wspólnie z maluchami i ich rodzicami odszukamy zaginioną muzykę w zabawie w chowanego i spróbujemy ją złapać bawiąc się w oBereka. KONCERT okraszony zostanie niebagatelnym blaskiem ręcznie robionych instrumentów.
Kto Was porwie do wspólnej zabawy? DOMINIKA OCZEPA i jej roztańczone skrzypce PATRYCJA KUCZYŃSKA i jej własnoręcznie wykonana basetla, dla przyjaciół „Basia”. W parze zatańczą również wirujący bęben obręczowy oraz rozkołysany baraban. Mamy nadzieje, że do tańca dołączycie Wy – dzieci, rodzice i Wasze niezastąpione instrumenty w postaci dłoni, stóp i strun głosowych, tak żeby wydobyć różne odgłosy ptaków. Dominika i Patrycja to dwie dziewczyny tworzące uderzająco energetyczny skład pasjonatek folkloru, etnografek i animatorek zabaw dziecięcych, które w podskokach porwą was do wspólnej zabawy. Znane z igraszek z polską muzyką ludową lat minionych. Odszukały ją i nie chcą pozwolić jej uciec. Zatem po zabawach w chowanego przyszedł czas na ganianego! Próbowały dogonić tą odchodzącą w szybkim tempie muzykę. Biegały za nią po polskich wsiach. Cofały się w czasie. A kiedy udało im się ją złapać, wyśpiewały: „oBerek” !!!

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >