Kategoria:
Grupa wiekowa:
Dorośli, Dzieci
Kiedy:
22.02 piątek, 18:00
cena:
Wstęp wolny

Po sukcesie poprzedniego spotkania z Panią Aliną Sodecką zapraszamy na kolejne. Tym razem wspólnie z nią wystąpi akordeonista klasyczny Hubert Giziewski, który specjalnie dla najmłodszych wykona najpiękniejsze argentyńskie tanga, francuskie walce musette i węgierskie czardasze. Jego muzyce towarzyszyć będzie poezja Pani Aliny. Oprócz znanych już nam wierszy dla milusińskich z tomiku poetyckiego „Jestem dla Ciebie” wybrzmią wiersze o miłości z poprzedniego zbioru „Jesteś dla mnie”. Zapraszamy dzieci i opiekunów do wspólnej zabawy.

Hubert Giziewski
Koncertujący akordeonista klasyczny, animator kultury, menedżer projektów muzycznych i społecznych, właściciel agencji artystycznej Harmonium Consulting.

Jest laureatem głównych nagród wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych m.in.: w Stalowej Woli, Mławie, Chełmie, a także Ibla Grand Prize Music Competition na Sycylii i Premio Internazionale della Fisarmonica w Castelfidardo. Wykonał dziesiątki koncertów w najbardziej prestiżowych salach koncertowych i centrach artystycznych w Polsce, takich jak: Filharmonia Narodowa, Studio S1 Polskiego Radia, a także za granicą, m.in.: w Suntory Hall (Japonia), Carnegie  Hall (Nowy Jork, USA). Występował z recitalami także w Arabii Saudyjskiej, Bułgarii, Chinach, Korei Południowej, Maroko, Niemczech, USA, we Włoszech oraz na Litwie.

Koncertuje na włoskim instrumencie „Pigini Super Bajan Sirius”. Jest współtwórcą formacji muzycznych: Harmonium Duo, Kameralna Harmonia, Zespołu Marii Pomianowskiej, Odeon Band oraz zespołu Karoliny Skrzyńskiej.

Alina Sodecka
Poetka, której twórczość wznieca ukryte pragnienia i sprawia, że świat wydaje się lepszy i piękniejszy. Autorka szeroką, rozlewną frazą i długim wersem podkreśla kunszt literacki, który wykorzystuje m.in. w celach dydaktycznych – w rozprawkach, poematach, esejach czy bajkach dla dzieci. Urzeka giętkością słowa, lekkością pióra – nutą safickiej treści.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >