Kategoria:
Grupa wiekowa:
Dorośli, Młodzież
Kiedy:
26.04 piątek, 19:00
cena:
Bilety 15 zł przedsprzedaż/20zł w dniu koncertu

MERKABAH porusza się na granicy jazzu, oldskulowej progresji i brutalnego noise’u, opiera swoje kompozycje na wykręconych podziałach rytmicznych, nieoczywistych harmoniach, dialogu gitary z saksofonem i ciężką sekcją oraz silnym podejściu konceptualnym.

KINSKY to zespół grający muzykę z pogranicza noise rocka, rocka industrialnego i rockowej awangardy. Powstał w Warszawie w styczniu 1992 z inicjatywy czterech studentów filozofii Uniwersytetu Warszawskiego, którzy swoją tożsamość ukryli pod pseudonimem von Kinsky. Po nagraniu pierwszych utworów w studiu Roberta Brylewskiego “Złota Skała” KINSKY został okrzyknięty “najbardziej progresywnym zespołem lat dziewięćdziesiątych w naszym kraju”. W roku 2015 otworzył się nowy rozdział w historii zespołu. Pierwszy koncert po prawie dwudziestu latach przerwy odbył się w maju 2015. Na łamach internetowego wydania Rzeczpospolitej Adam Burakowski relację z koncertu zatytułował “Wielki powrót KINSKY”.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >