Kategoria:
Grupa wiekowa:
Dorośli, Seniorzy, Młodzież
Kiedy:
23.11 sobota, 18:00
cena:
Wstęp wolny


Wieczór polsko-rosyjskiej miłości: o wzajemnym zauroczeniu i inspiracji twórczej. Opowieść o przyczynach i skutkach polonofilstwa w latach 60-ch i 70-ch w literaturze rosyjskojęzycznej, kulturze wschodniej i o zachwycie Polską obywateli Związku Radzieckiego.

Opowiemy o filmie “Popiół i diament” Andrzeja Wajdy oraz jego wpływie na radzieckich inteligentów, o “modnych” polskich gazetach, o polskich znajomych Bułata Okudżawy, a także o polskiej miłości Aleksandra Wertyńskiego. W trakcie spotkania zabrzmią utwory Bułata Okudżawy, Władimira Wysockiego, Jacka Kaczmarskiego, wiersze Agnieszki Osieckiej, Anny Achmatowej i Andreja Wozniesienskiego. Lektor Krystyna Woroncowa, doktor filologii. Występujące: Yanka Rosjanka, Andrzej Lewandowski, Tadzio Szczupak.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język