Kategoria:
Film
Grupa wiekowa:
Dorośli, Seniorzy, Młodzież
Kiedy:
14.12 piątek, 18:30
cena:
Wstęp wolny.

„Dwie Joasie” reż. Mieczysław Krawicz, 1935 r. Polska. Komedia.

Joasia jest sumienną i rzetelną sekretarką, a do tego młodą i piękną dziewczyną. Oburzona niedwuznacznymi propozycjami kolejnych szefów, co chwilę traci posadę. Kolejnej pracy postanawia poszukać w przebraniu. Liczy, że kiedy zrobi z siebie brzydulę, pozbędzie się natrętnych adoratorów i wreszcie zostanie doceniona jako wzorowa pracownica. Dostaje posadę w kolejnej kancelarii i… zakochuje się w swym pracodawcy, mecenasie Robercie Rostalskim. Robert jednak ma już partnerkę, rozkapryszoną i apodyktyczną Florę. Joasia w swej prawdziwej postaci pojawia się na balu mody. W komisji wybierającej królową mody zasiada Robert. Nie rozpoznaje swej sekretarki i zaczyna z nią flirtować.

Występują m.in. Jadwiga Smosarska, Franciszek Brodniewicz, Ina Benita, Aleksander Zelwerowicz, Tadeusz Fijewski.

Projekcja realizowana we współpracy z Filmoteką Narodową-Instytutem Audiowizualnym, z Projektu NITRIFILM – Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach XI Priorytetu „Kultura i dziedzictwo kulturowe” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >