Kategoria:
Grupa wiekowa:
dorośli
Kiedy:
11.06 sobota, 18:00
cena:
Wstęp z zaproszeniamiWszystkie zaproszenia zostały rozdane


W ramach obchodów 85. jubileuszu Obozowej 85, zapraszamy na DANCING NA KOLE. Do tańca zagra Mała Orkiestra Dancingowa, która swoją muzyką przeniesie nas w klimat lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku. Szykuje się nam wieczór przywołujące historię i klimat tego miejsca, pełen wspomnień i muzycznych szlagierów starej Warszawy.

Mała Orkiestra Dancingowa gra wczesny polski pop, bez nostalgii rekonstruując dźwięki ukryte pod szumem starej płyty. Dwunastoosobowy skład wykonuje muzykę dwudziestolecia międzywojennego zgodnie z duchem czasów, z której pochodzi. Korzystając z oryginalnych nagrań, orkiestra przygotowuje aranżacje utworów w takiej postaci, w jakiej zostały skomponowane i wykonuje je zachowując wierność stylowi.

Dom Kultury pod adresem Obozowa 85 powstał w 1937 r. jako Dom Społeczny. W czasie okupacji mieściła się tu prowadząca charytatywną działalność Rada Główna Opiekuńcza, która zajmowała się mieszkańcami Koła. Zaraz po wojnie, placówka została przemianowana na Osiedlowy Dom Kultury, a w 1967 r. jej nazwę zmieniono na Dzielnicowy Dom Kultury, który koordynował prace innych placówek. To miejsce jeszcze kilkakrotnie zmieniało nazwę. Obecnie to jedna z placówek Wolskiego Centrum Kultury, która nosi nazwę nawiązującą do pierwotnej – Dom Społeczny. Wstęp za zaproszeniami, mile widziane stroje lub akcenty ubioru nawiązujące do lat trzydziestych.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język
Skip to content