Kategoria:
Grupa wiekowa:
Dorośli, Seniorzy, Dzieci, Młodzież
Kiedy:
12.10 sobota, 18:00
cena:
Wstęp wolny


Grupa Filmownia wraz z Wolskim Centrum Kultury i Fundacją JOKOT serdecznie zapraszają na pokaz dokumentu – Gdyby koty mogły mówić, po którym odbędzie się dyskusja z ekspertami.
Naszymi gośćmi będą: Agnieszka Siwczyk z Fundacji JOKOT, specjalista zachowań psów i kotów Kamila Hoszcz-Komar oraz dr Agnieszka Gruszczyńska ze Stowarzyszenia Prawnicy na Rzecz Zwierząt.

Spotkaniu towarzyszyć mu będzie zbiórka charytatywna na rzecz podopiecznych Fundacji JOKOT, trwająca pod tym adresem cały dzień.

Dla darczyńców Fundacji JOKOT mamy niespodzianki.

Film opowiada o bezdomnych i wolno żyjących kotach z Warszawy i okolic. Kolejne epizody odsłaniają również historie, pozostających do tej pory w cieniu, kocich opiekunek, które na co dzień spędzają czas na udzielaniu pomocy potrzebującym czworonogom.
Losy zwierząt przedstawione są przez pracownicę schroniska, lekarkę weterynarii, osoby prowadzące dom tymczasowy, społeczne opiekunki miejskich kotów oraz prezeskę Fundacji JOKOT. Wszystkie kobiety opowiadają o losie niechcianych miejskich kotów, ale z ich historii wyłania się uniwersalny obraz nieudolnego systemu, w którym zwierzęta traktowane są jak rzeczy, niemające żadnych praw. Ci nieliczni, którzy widzą w nich żywe istoty, muszą zmagać się ze znieczulicą, obojętnością, a nawet stygmatyzacją.

Scenariusz i reżyseria: Lucyna Dąbrowska
Zdjęcia: Dawid Sadowski, Lucyna Dąbrowska, Agata Maksimowska
Montaż: Dawid Sadowski
Dźwięk: Marcin Małecki, Joanna Holowenko

Muzyka: Piotr Komorowski, eurozonemusic.com

Projekt okładki: Marta Maszkiewicz
www.facebook.com/guardianlionillustrators

Wystąpiły: Agata Maksimowska, Patrycja Jarosz – Schronisko Na Paluchu, Dorota Będkowska – Schronisko Na Paluchu, Renata Majek – społeczna opiekunka kotów, Marianna Stanowska – społeczna opiekunka kotów, Joanna Popko – Fundacja JOKOT Agnieszka Siwczyk – dom tymczasowy, Hanna Żyłkowska – Azyl u Hani

Patronat medialny: Magazyn KOCIE SPRAWY

Partnerzy wydarzenia:

Doktor Szelka – psycholog zwierząt
Prawnicy na Rzecz Zwierząt
Unipride
CatExperts – profesjonaliści dla kotów
Magazyn Kocie Sprawy
Sklep Ananas
zycie-na-kreske
Stowarzyszenie KOTełkowa Drużyna
Kocie Porady Mieszko Eichelberger
Schronisko Na Paluchu
wytwórnia wypraw
Felines E-Magazyn

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język