Kategoria:
Grupa wiekowa:
seniorzy, dzieci, młodzież, dorośli
Kiedy:
29.05 niedziela, 14:00
cena:
Wstęp wonly


Na tegorocznym FESTIWALU HIPOLITA I LUDWIKI organizowanym przez Stowarzyszenie Mieszkańców i Przyjaciół Kolonii Wawelberga wystąpi Marcin Wasilewski Trio w składzie Marcin Wasilewski – piano, Sławomir Kurkiewicz – kontrabas i Michał Miśkiewicz – perkusja .
Zespół łączący wielką jazzową tradycję i nowoczesność w kluczowej dla współczesnego jazzu i także ogromnie wymagającej formule fortepianowego trio, a jednocześnie potrafiący znaleźć w jej obrębie swój własny rozpoznawalny głos. Zespół zaznaczał swoją obecność na scenie zbierając najbardziej prestiżowe nagrody zarówno w Polsce jak i za jej granicami Ów słynny trębacz tak komplementował młodszych kolegów: „W całej historii polskiego jazzu nie było takiej grupy jak oni”.

Na FESTIWALU usłyszymy również Maritę Albán Juárez Quartet – grupę założoną przez peruwiańsko – polskie rodzeństwo muzyków, wokalistkę Maritę i perkusistę Josego Manuela w 2011 roku. Kwartet, w którym eksplorują tematy od tropicalismo i muzyki Afro-Peru. Wystapią Marita Albán Juárez – śpiew, José Manuel Albán Juárez – perkusja, Dominik Wania – fortepian i Andrzej Święs kontrabas.
Fani folkloru Warszawy będą mogli obejrzeć spektakl /czytanie performatywne “Tu kiedyś była Azja…! Rzecz o Kercelaku”, przy akompaniamencie Kapeli Sztajer w reżyserii Konrada Żygadło. Wystąpią: Kaja Kozłowska, Krzysztof Godlewski i Piotr Kramer.

Dzieci zapraszamy na spektakl Teatru BAZA w reżyserii Tomasza Zadróżnego.
Festiwalowi Hipolita i Ludwiki 2022 będzie towarzyszyła wystawa “Śladami Zbyszka Siemaszki”, opowieść o wybitnym fotografie i dokumentaliście odbudowy Warszawy.

Tematem wiodącym tegorocznego festiwalu będą działania na rzecz ochrony zabytków. Kolonia Wawelberga jako przykład renowacji. Osiedle wybudowane w latach 1898 -1900 według projektu Edwarda Goldberga, najstarsze istniejące osiedle mieszkaniowe w Warszawie, cenny zabytek będący świadectwem nowoczesnej myśli architektonicznej w końcu XIX wieku w Polsce.

Festiwal Hipolita i Ludwiki to projekt non profit, organizowany przez społeczników jako inicjatywa Stowarzyszenia Mieszkańców i Przyjaciół Kolonii Wawelberga realizowany przy wsparciu i pod patronatem Miasta Stołecznego Warszawa przy współpracy z Wolskim Centrum Kultury.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

Skip to content