Kategoria:
Grupa wiekowa:
Dorośli, Młodzież
Kiedy:
22.01 wtorek, 19:00
cena:
Wstęp wolny, zapisy: otwartakolonia@wck-wola.pl, tel. 22 114 17 69.

Fala na Woli odsłona #55  Wystawa / koncert Pleq

Kultura w PRL w dużej mierze ogniskowała się wokół klubów studenckich. Były one świadkiem rozkwitu kultury nie tylko mainstreamowej, ale także niezależnej, oddolnej, niszowej (czy aby na pewno?), a mimo to tolerowanej przez ówczesną władzę. Czy można więc stwierdzić, że punk rock narodził się w domach (centrach) kultury? W końcu pierwszy punkowy koncert w Polsce odbył się w klubie Remont w 1978 roku, nie wspominając o początkach takich zespołów jak Dezerter (Nieporęt), Kryzys (Anin) czy KSU (Ustrzyki Dolne). A to przecież nie tylko estetyka punk, ale i reggae, industrial, off jazz i wiele innych. Jest to zatem nie tyle „odzyskiwanie” domów kultury, co przypominanie ich dotychczasowej roli, funkcji. A może dalej, czy domy kultury nie zagospodarowały gasnącej energię klubokawiarni?

Zapraszamy na wystawę zdjęć, obiektów, które przybliżą klimat i fenomen jednego z klubów studenckich – Riviery Remont, który w 2018 roku obchodzi swoje 45lecie oraz koncert Pleq.

Wystawa przygotowana przez Łukasza Strzelczyka w ramach stypendium artystycznego m. st. Warszawy.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >