Kategoria:
Grupa wiekowa:
młodzież, dorośli
Kiedy:
26.11 piątek, 15:00
cena:
wstęp wolny, zapisy: wejściówki@wck-wola.pl


Wolskie Centrum Kultury zaprasza na pokazy tegorocznych koncertów Fali dźwięku zarejestrowanych kamerą 360 stopni z dźwiękiem ambisonicznym. Koncerty będzie można obejrzeć na headsecie VR w wygodnym fotelu. Pokazom będzie towarzyszyć spotkanie z artystą wizualnym Mateuszem Kowalczykiem, który zarejestrował i zmontował nagrania.
Na każdy pokaz mamy tylko 3 miejsca, rezerwacje e-mail pod adresem wejściówki@wck-wola.pl (prosimy o podanie w wiadomości wybranej godziny pokazu, obowiązuje kolejność zgłoszeń)

Szaman Polski:
Mateusz Kowalczyk przygotował na zaproszenie Fali Dźwięku performatywny koncert w ramach swojego projektu Szaman Polski, który realizuje od 2018 roku.

Artysta działa na pograniczu sztuki, aktywizmu, a przede wszystkim działań performatywnych o charakterze politycznym i społecznym. Przeniesienie doświadczenia performatywnego w sferę wirtualną, jest następnym krokiem w praktyce artysty,w poznawaniu kolejnego medium, Rzeczywistości Wirtualnej, z którym pracuje przez ostatnie 3 lata. Koncert Szamana Polski w cyklu Fali Dźwięku, to z jednej strony muzyczny coming out Kowalczyka, jak i performatywna odpowiedź na obecną sytuację polityczną, którą wyraża zarówno w sferze audialnej jak i wizualnej. Poprzez queerowy makijaż, czytanie wybranych fragmentów “Zapisków o performatywnej teorii zgromadzenia” Judith Butler, czy też kolaż nagrań protestowych, a także pracę z elementami 3D odnoszącymi się do zaangażowania artysty w aktywizm, stara się on przedstawić napięty wymiar naszej rzeczywistości, w zarówno otwartej jak i zamkniętej, sferycznej projekcji zapisu kamery 360, oraz post produkcji.
Kowalczyk zaprosił do wspólnego działania muzyka i perkusistę Filipa Madejskiego, którego instrumentarium – ręcznie wykute talerze perkusyjne, podkreślają eksperymentalną formę koncertu.
Koncert Szamana Polski to trzeci i podsumowujący koncert nagrany przy użyciu kamery 360 w ramach cyklicznych wydarzeń Fali Dźwięku. Rozwijająca się powoli w Polsce eksperymentalna forma rejestracji, pozwala na nowy rodzaj doświadczenia koncertów Fali i rozszerza grono ich odbiorców o posiadaczy headsetów VR.

Realizacja i montaż dźwięku, Kuba Korzeniowski.
Całość zarejestrował i zmontował artysta wizualny Mateusz Kowalczyk.

Godziny pokazów: 15:00, 16:30, 18:00, 19:30

 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

Skip to content