Kategoria:
Grupa wiekowa:
młodzież, dorośli
Kiedy:
06.11 sobota, 15:00
cena:
Wstęp wonly


Koncert performatywny Alicji Czyczel w Parku Moczydło.

“Toń” to album muzyczny stworzony na wsi nad rzeką Liwiec przez choreografkę i improwizatorkę Alicję Czyczel we współpracy z kompozytorką Aleksandrą Gryką, przy znaczącym udziale rzeki, świerszczy, pola kukurydzy, kombajnu i ulewnej burzy.
Składa się z nagrań terenowych i śpiewu zestrojonego z konkretnym miejscem, porą roku i zjawiskami atmosferycznymi. Materiał głosowy stanowi próbę zbliżenia się do zmysłowości dźwięku generowanego przez pozaludzkie postaci, materie i krajobraz.

Projekt zrealizowany w ramach stypendium twórczego Grażyny Kulczyk 2021.

Alicja Czyczel – feministka, choreografka, improwizatorka i kulturoznawczyni. Posiada dwa tytuły magistra: kulturoznawstwa (Uniwersytet Warszawski i Paris-Sorbonne, 2016) oraz choreografii (ICI-CCN Montpellier, 2019). Aktualnie studiuje podyplomowo na Królewskim Instytucie Sztuki w Sztokholmie. W swojej praktyce artystycznej bada ekopoetykę wyobraźni i współtworzy działania nastawione na współpracę, dzielenie się i pogłębianie empatii. Współtwórczyni Przestrzeni Wspólnej – nieformalnej i oddolnej inicjatywy skupiającej środowisko nowej choreografii, somatyki i tańca współczesnego. Choreografie sceniczne tworzy kolektywnie (“LAGMA” 2020) i solo (“ciało, na głos” 2019). Prowadzi badania artystyczne site-specific czerpiące z ekologii dźwięku (“Choreofonie” 2020). Performerka w projektach artystki Joanny Piotrowskiej i choreografa Vincenta Dupont. Współpracuje z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie jako edukatorka, publikowała w magazynie o muzyce współczesnej Glissando. Stypendystka Młodej Polski 2018, Alternatywnej Akademii Tańca 2018, danceWEB 2019, Kultury w Sieci 2020, Stypendium artystycznego Warszawy 2021, Stypendium twórczego Grażyny Kulczyk 2021.

6.11 / 15:00
Koncert w formule spaceru
Park Moczydło, start: róg Alei Narcyzy Żmichowskiej / Deotymy
Wstęp wolny

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

Skip to content