Kategoria:
Kiedy:
21.06 poniedziałek, 18:00
cena:
Wstęp wolny


W Noc Kupały, świętując letnie przesilenie Słońca, Fala Dźwięku roztoczy się w miejscu wyjątkowym – pasiece Koła Pszczół w Parku Księcia Janusza. Z tej okazji oprócz muzyki usłyszymy wróżby, poczujemy zioła i kadzidła, ujrzymy kwiat paproci i nasycimy się wrażeniami. Zaprosimy Was do międzygatunkowej pszczelo-ludzkiej wspólnoty w pięknych okolicznościach przyrody, aby wspólnie zainicjować wkroczenie w wyczekane lato.

DŹWIĘKI

Kupalnocka pieśń ku rozpaleniu serc. W intencji Ukojenia, wolności i miłości zagrają Gosia Wrzosek, Teo Olter, Joanna Halszka Sokołowska i Paweł Szamburski.

Gosia Wrzosek – badaczka możliwości ludzkiego głosu. Śpiewa z DOGONI, De Pedregal, Warsaw Improvisers Orchestra, Sound in Space Orchestra, POKUSA XXL. Z Zuzanną Koftą współtworzy audycje UKOJENIE w Radio Kapitał. Interesuje się muzyką tradycyjną, chorałami, free jazz’em, hip-hop’em.

Teo Olter – perkusista. Urodzony w Trójmieście, mieszkający w Warszawie. Gra w zespole Pokusa, z Natanem Kryszkiem i Tymkiem Bryndalem, w duecie z Jakubem Lemiszewskim, w ATT Trio z Tadeuszem Cieślakiem i Aleksandrem Żurowskim, w trio z Ksawerym Wójcińskim i Rayem Dickatym, duo z Piotrem Bukowskim i w wielu innych projektach związanych z warszawską sceną impro. Z Alkiem Żurowskim założył zespoły Nietakt, NAAAL i Źimne Krwi. Od czerwca 2016 i premiery płyty “7 minut, niski brum” tworzy improwizowaną muzykę solowo. Pierwszy solowy koncert odbył się w styczniu 2017 w Eufemii. Prowadzi Lubie Cię Booking i LCB Label. Z Kaśką Królikowską prowadził cykl Impro Miting w Klubojadalni Eufemia.

Joanna Halszka Sokołowska – multiwokalistka, kompozytorka, performerka, autorka tekstów. Absolwentka wydziału filozofii UW. Ma dwa zespoły: Der Mother i New Cage (wyd. Lado ABC). Skomponowała muzykę do ponad 25 sztuk teatralnych i filmowych. Jej interpretacja Podróży Zimowej F. Schuberta “JHS plays Winterreise” wyd. Bolt/Monotype Records została uznana za jedną z 5 płyt roku 2016 na łamach londyńskiego “The Wire”. Jako artystka tworzy także własne instalacje dźwiękowe/performance, spektakle opery eksperymentalnej, prowadzi chór. Jako wokalistka, aktorka, tancerka współpracowała z wieloma artystami w Polsce i na świecie.

Paweł Szamburski – artysta od dwudziestu lat działający na scenie muzyki niezależnej, skupionej głównie wokół środowiska Lado ABC. Z zespołem Bastarda we współczesny sposób reinterpretuje muzykę dawną i średniowieczną, w duecie SzaZa działa na polu interdyscyplinarnym. Komponuje dla filmu, teatru, kina niemego oraz słuchowisk radiowych.

OGIEŃ

Noc kupały to święto ognia i ziół, które jak wierzono w czasie przesilenia są obdarzone niezwykłymi mocami. Wspólny rytuał ognia wprowadzi nas w niezwykły proces spalania, dymu i zielskich zapachów.

Werka Karasek (https://www.instagram.com/rozkwity/ )- ekofeministka, ilustratorka, zwolenniczka zielskich form oporu. Zafascynowana zielarstwem, dzikością, etnobotaniką, współtwórczyni ekofemizina. Prowadzi różne warsztaty zaangażowane i działania społeczne również z grupami mniejszościowymi.

WODA

WetMeWild – performatywny rytuał Justyny Górowskiej, która stanie się wcieleniem słowiańskiej brzeginki w rzeczywistości technologii cyfrowych i odprawi rytuał poświęcony żywiołowi wody. Podczas performansu WetMeWild wyłoni się z wilgotnych oparów słowiańskiego mitu. (https://www.instagram.com/wetmewild/)

WRÓŻBY

Noc Kupały to także moment wróżb, przewidywania przyszłości na drugą połowę roku i zwiastowanie nadejścia pomyślności w trudnych czasach. W pasiece tejże nocy będziecie mogli doświadczyć spotkania z Polą Godot – neowróżką, artystką i tarocistką znaną między innymi z horoskopów w polskiej edycji magazynu Vogue.

KWIAT PAPROCI  

Ta rzadka roślina pojawi się przed Wami dzięki sitodrukowi wspaniałej Agnieszki Saks, która specjalną farbą przeniesie ją w formie własnej ryciny na przyniesione przez Was tekstylia i materiały.

******

Kurator cyklu: Łukasz Strzelczyk
Kurator wydarzenia: Ignacy Hryniewicz
Producentka: Ania Makowska
Plakat: http://dabrowskim.com/

Fala nie jest miejscem dla postaw antropocentrycznych, homofobicznych, ksenofobicznych, bigoteryjnych czy seksistowskich.

 


W związku z obostrzeniami związanymi z pandemią wirusa COVID-19, każdy uczestnik wydarzenia organizowanego przez Wolskie Centrum Kultury jest zobowiązany do przyniesienia wypełnionego i podpisanego w dniu wydarzenia, poniższego oświadczenia

POBIERZ OŚWIADCZENIE

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

Skip to content