Kategoria:
Grupa wiekowa:
młodzież, dorośli
Kiedy:
12.11 piątek, 20:00
cena:
20/25 PLN

Düsseldorf działa od 1989 roku. Z przerwami, kryzysami i zmianami personalnymi. Rozpoczynał od happeningów w halach maszyn i muzycznych eksperymentów, po drodze zdobywając tytuł “elektro-romantyków industrialu” – nie unikając także bardziej rockowych form. Choć ma na koncie 4 płyty, znany jest głownie z koncertów. Tym razem nastąpił istotny zwrot w jego twórczości, której próbkę właśnie zaprezentuje.

Nowe wcielenie pełne jest sprzeczności – z jednej strony krok do przodu, w stronę improwizacji, minimalizmu i instrumentalnego grania na żywo – z drugiej – powrót do eksperymentów z maszynami, które zapoczątkowały przecież historię tej ponad 30-letniej już kapeli.

Na najnowszym albumie, “Bunker Musick” – pierwszym studyjnym – wciąż pobrzmiewają electro-piosenki, tym razem po niemiecku. Ale to ostatnia okazja aby skosztować “tradycyjnego”, wokalnego Düsseldorfu. Nadchodzący występ wypełnią głównie nowe kompozycje, choć będą też i nawiązania do poprzednich dokonań.

 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

Skip to content