Kategoria:
Grupa wiekowa:
Dorośli
Kiedy:
26.02 środa, 18:00
cena:
wstęp wolny


Druga z propozycji festiwalu WATCH DOCS Prawa Człowieka w Filmie to rodzimy dokument Konrada Szołajskiego „Dobra zmiana”. Dyskusję po filmie poprowadzi Leszek Nurzyński – animator i dokumentalista związany z Wolskim Centrum Kultury i Laboratorium Reportażu UW.

Opis fabuły: Marta kieruje Klubem Gazety Polskiej w Gliwicach i działa w Strzelcach Reczypospolitej. Tita jest działaczką KODu. Obie są patriotkami, ale patriotyzm ich nie łączy. Wręcz przeciwnie, działalność społeczna stawia je po dwóch stronach politycznej barykady. Konrad Szołajski nie ocenia swoich bohaterek, wnika w ich światy i próbuje je zrozumieć. Towarzyszy Marcie i Ticie w domu i gdy działają w swoich stowarzyszeniach, jest nawet na zamkniętych spotkaniach aktywistów. Tworzy przejmujący, dokumentalny obraz głęboko podzielonej Polski czasu „Dobrej zmiany”.

Pokaz organizowany w ramach projektu WATCH DOCS Zrób to sam Helsińskiej Inicjatywy dla Praw Człowieka.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język