Kategoria:
Grupa wiekowa:
dorośli
Kiedy:
14.01 czwartek, 18:00


Gościem Debaty Obywatelskiej Centrum Edukacji Historycznej w Wolskim Centrum Kultury będzie tym razem Klementyna Suchanów, autorka głośnej reportersko-eseistycznej książki „To jest wojna”.

Tak o niej pisała na łamach „Polityki” Martyna Bunda: „Książka Suchanow zaczęła się od zadanego po reportersku pytania o tajemniczą organizację Ordo Iuris, która uaktywniła się w Polsce po dojściu PiS do władzy i okazała zaskakująco skuteczna. Forsowała drakońskie rozwiązania prawne – całkowity zakaz aborcji, więzienie dla kobiet, które poroniły ciążę, zniesienie ochrony kobiet przed przemocą domową – a wszystko w ładnej, nowoczesnej oprawie prawniczego języka, garsonek i garniturów.”

Porozmawiamy o źródłach tego ciemnego, fundamentalistycznego nurtu, prześledzimy, kto za nim stoi. Suchanow dowodzi, że tu nic nie dzieje się przypadkiem, a kobiece ciała stały się dziś przedmiotem wielkiej politycznej rozgrywki o losy świata. Równolegle „To jest wojna” opowiada historię międzynarodowego buntu kobiet.
To pisany na gorąco dziennik protestów, najnowsza historia feminizmu, który narodził się na nowo w Czarny Poniedziałek 3 października 2016, kiedy Polki, przerażone pomysłem karania za aborcję, wyszły na deszczowe ulice, by walczyć o swoje prawa. A potem szybko okazało się, że muszą tak naprawdę walczyć o wszystko.

Rozmowę poprowadzi Mariusz Krasuski – zastępca dyrektora Wolskiego Centrum Kultury

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

Skip to content