Kategoria:
Grupa wiekowa:
seniorzy, młodzież, dorośli
Kiedy:
09.08 wtorek, 18:00
cena:
Wstęp wolny


Tym razem inspiracją dla spotkania będzie numer “Krajobraz” Kwartalnika Rzut. Rozmowę z Natalią Budnik, architektką dla krajobrazu i jedną z prowadzących numeru poprowadzi Xawery Stańczyk.

Blok urbanistyczny to cykl dyskusji na temat faktycznie istniejącej, a niekoniecznie namacalnej architektury miasta, jego struktury powstającej w działaniu i projektowanej wciąż na nowo. To rozmowa i refleksja o mieście wielowymiarowym i wielogatunkowym, przestrzeni zmian i trwania – takiej, w której nieustannie rozgrywanych jest szereg interesów, a ich reperkusje pociągają za sobą kolejne działania, rozbudzają pragnienia, lub przeciwnie, pozbawiają złudzeń.

Tak rozumianemu miastu przyglądamy się wspólnie z autorami i autorkami publikacji dotyczących jego różnych aspektów: od mieszkalnictwa i budownictwa, przez muzykę i krajobraz dźwiękowy, po seksualność i inne aktywności mieszkańców i mieszkanek.

Natalia Budnik – architektka dla krajobrazu. Od 2019 prowadzi własną praktykę projektową w Warszawie. Współpracuje z biurami architektonicznymi i urbanistycznymi, artystami i instytucjami kultury tworząc strategie krajobrazowe i roślinne w różnych skalach. Interesują ją projekty podkreślające fenomeny natury i jej procesy, w kreatywny sposób adaptujące dynamiczny potencjał zieleni. W latach 2014-2019 związana z kopenhaskim biurem projektowym – SLA (strategy/ urbanity/ landscape). Absolwentka Uniwersytetu Kopenhaskiego i tutor kursu Design by Management na tej uczelni.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język
Skip to content