Kategoria:
Grupa wiekowa:
seniorzy, młodzież, dorośli
Kiedy:
16.03 wtorek, 19:00
cena:
online


Wolskie Centrum Kultury zaprasza na szóste spotkanie z cyklu “Blok urbanistyczny”.

Tym razem inspiracją dla spotkania będzie książka Doroty Kotas ”Pustostany” za którą otrzymała w 2020 roku Nagrodę Literacką Gdynia oraz Nagrodę Conrada. Rozmowę z pisarką poprowadzi Xawery Stańczyk.

„Blok urbanistyczny” to cykl spotkań z autorami i autorkami książek, w którym poprzez dyskusję wokół podejmowanych w ich publikacjach tematów związanych z szeroko pojętym miastem z uwagą przyglądamy się sposobom użytkowania, planowania i myślenia o przestrzeni miejskiej. Wraz z gośćmi reprezentującymi różne obszary wiedzy, sprawdzamy z jak wielu różnych punktów widzenia można mówić o mieście, przestrzeni i naszej codzienności. Cykl towarzyszy wystawie-laboratorium „W poszukiwaniu idei osiedla społecznego”, rozmowy i ich dokumentacja zasilać będą bibliotekę laboratorium tworząc skrypt dla osób chcących poszerzać wiedzę z zakresu miasta.

Dotychczas gośćmi Bloku urbanistycznego byli: Joanna Erbel, Stanisław Łubieński, Artur Jerzy Filip oraz Filip Springer.

—————————

Dorota Kotas – urodziła się w Garwolinie w roku 1994. Studiowała filologię polską, animację kultury w IKP oraz socjologię stosowaną i antropologię społeczną w ISNS na UW. Za swoją pierwszą książkę pt. Pustostany (2019), otrzymała Nagrodę Literacką Gdynia w kategorii proza, Nagrodę Conrada i nominację do Nagrody im. W. Gombrowicza za najlepszy debiut. W kwietniu nakładem wydawnictwa Cyranka ukaże się jej druga książka pt. Cukry. Dorota Kotas mieszka w warszawskiej dzielnicy Wola ze swoją partnerką i zwierzętami.

—————————–

dr Xawery Stańczyk – publicysta, poeta, działacz społeczny, socjolog i antropolog kultury.

Fot. Marek M. Berezowski / Wydawnictwo Cyranka

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

Skip to content