Kategoria:
Grupa wiekowa:
dorośli
Kiedy:
19.11 piątek, 18:00
cena:
Wstęp wonly


Artystka urodziła się w Zamościu w 1952 r. Jako niespełna dwulatka buszując między krzewami porzeczek znalazła paletę pełną farb i płótno, na którym z zapałem zaczęła malować dłońmi. Efekt stała się pracą dyplomową jej matki na ASP. Profesor pytał zdzwiony: “jaką techniką uzyskała pani takie ciekawe efekty?”. Finalnie za “wspólną” pracę mama Alina dostała dyplom z wyróżnieniem, a praca została zakupiona przez Muzeum Narodowe. Anna Binzer żartuje, że po pierwszym tak spektakularnym sukcesie zazdrosna o talent córki matka przestała ją dopuszczać do farb i sztalugi. Zajęła się więc tkaniną. Wiele lat projektowała i wykonywała konfekcję unikatową i sprzedawała ją w warszawskich butikach. Robiła kostiumografię do teatru. Zajmowała się patchworkiem. Zrobiła kilkanaście wystaw.

Artystka od 1998 r. należy do ZPAP. Jest samoukiem. Po Liceum plastycznym nie poszła na ASP. Okraszoną dyplomem edukację zdobyła przecież w porzeczkowym chruśniaku.

Wystawa potrwa do 23 grudnia.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

Skip to content